00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Средство за подмачкување и чистење на корозија АЦ-90 (250мл)


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Средство за подмачкувањеи чистење на корозија АЦ-90 (250мл)

  ТЕЧНОСТ ЗА ОДРЖУВАЊЕ-ИЗБОР БР.1 ЗА ИНДУСТРИЈАТА ПРОДИРА, ПОДМАЧКУВА,ЧИСТИ, ЗАШТИТУВА ОД КОРОЗИЈА ОСЛОБОДУВА, ОТСТРАНУВА ВЛАГА БЕЗ СИЛИКОН

  АЦ-90 Отстранува влага

  За корегирање на грешките при навлажнување на системите за палење на возилото, едноставно се нанесува АС-90 на сите навлажнети делови од системот за да го одржи непреченото работење на моторот. Погоден е и за електронски системи на палење.

  АЦ-90 Подмачкува

  Во целост ја враќа глаткоста, тивката работа на шарките за врата, бравите, тркалцата, шините за фиока. Заглавувањето и крцкањето престануваат.

  АЦ-90 чисти и продира

  Отстранува нечистотии, бигор, мастики, лепила. Остава чист заштитен филм кој не дозволува понатамошно кородирање. Отстранува нечистотииод фрижидери и ш{порети и ги заштитува иноксните материјали од уништување. Ако се двоумите за соодветноста на производот нанесете прво на мала површина. Лесно ја отстранува корозијата кај запечените навртки, завртки и други
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Ариљеметал
 • профил на компанијата

  Ариљеметал

  • Опис на компанијата:Од самиот почеток на нашето основање како основни задачи си ги поставивме производството, трговијата и развојот на врзувачките елементи. Нашиот програм опфаќа производи изработени според најстрогите DIN и ISO стандарди, а исто така и специјални производи изработени според потребите на нашите купувачи како што се завртки, навртки, подлошки, нитни и др. Како резултат на постојаните напори за подобрување на услугата која им ја обезбедуваме на нашите купувачи, Ариљеметал во почетокот на 2010 година се пресели во новите простории каде на едно место се наоѓаат интегрирани сите три дела, Производството, Магацинот и канцелариите на Комерцијалната и Техничката служба. Новата локација се наоѓа во Индустриската Зона МЗТ - која претставува "Срцето на Македонската Машинска Индустрија." Објектот располага со простор од 2.400 метри квадратни што претставува еден сериозен ресурс за давање на квалитетни услуги на своите купувачи
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Перо Наков 110
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:02/2469815
  • Факс #:02/2469823
  • Локација на мапа:Прикажи  022469815

  корисничка поддршка