00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Камен (варовник)

Камен (варовник)

Те интересира цената?

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Во каменоломот со сепарацијата се произведуваат следните фракции за градежништво : ● Фракција од 0-4 мм; ● Фракција од 4-8 мм; ● Фракција од 8 -11,2 мм; ● Фракција од11.2 -16 мм; ● Фракција од 16 - 22 мм; ● Фракција од 22 - 31,5 мм; ● Тампон од 0-30 мм; ● Тампон од 0-60 мм;
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Сопот
 • профил на компанијата

  Сопот

  • Опис на компанијата:Каменолом за производство на камен-варовник кој има широка примена во градежништвото, производството на вар, производство на микрогранулати за потребите на хемиската индустрија. Локацијата на рудникот-каменолом е во атарот на с.Сопот, Куманово, со директен асфалтиран пристапен пат во должина од 4,5 км до автопатот Куманово-Табановце.
  • Име на контакт лице:Исени
  • Адреса:Црвена скопска општина 10, п.фах.876
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:070305782
  • Локација на мапа:Прикажи  070305782

  корисничка поддршка