00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Перлитна фасада


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Перлитната фасада претставува фасаден систем со висок квалитет, економичен и со извонредни карактеристики.
  За разлика од стиропорот, односно од димит фасадата, која после неколку години почнува да ги губи својствата на изолација, кај перлитната фасада ова не е случај, туку напротив со текот на времето нејзините својства се подобруваат.
  Таа претставува еден вид на малтер-изолација со бела боја и поради неговата структура значително го скратува времето на инсталирање односно на поставување.
  Карактеристики:
  - еколошки
  - топлинска изолација
  - звучна изолација
  - огноотпорен во класа А1
  - водоотпорен
  - диши
  - превенира од влага и мувла
 • Категорија:Фасади
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Дм3 Изведба Дизајн

  • Опис на компанијата:Дм3 дизајн е компанија со долгогодисно искуство која нуди врврн квлитет на изработка и монтажа на гипсени лајсни,гипс картон,термо фасади,молерофарбарски услуги...
  • Име на контакт лице:Дарко
  • Адреса:ул.1 бр.55 Долно Лисиче
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075757823
  • Телефон #:075757823
  • Локација на мапа:Прикажи  075757823

  корисничка поддршка