00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Knauf Електричарски гипс - 2,5 кг. Градежен гипс - 40 кг. и Моделарски гипс Rocaso - 40 кг.


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Електричарски гипс од Knauf (2,5 кг. пак.) - идеален за поставување на електрични инсталации. Градежен гипс Knauf Baugips (40 кг. пак.) - за поправка на ѕидарски работи во градежништвото. Моделарски гипс Knauf Rocaso (40 кг. пак.) - гипс за фини работи и моделирање. Се користи во протетика, како замена за медицински гипс, како и во уметничко моделарство.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Пресинг
 • Земја на потекло:Германија
 • профил на компанијата

  Пресинг

  • Опис на компанијата:Продажба и монтажа на системи за сува грдба „ Кнауф “
  • Име на контакт лице:Стефко Ѓоргиевски
  • Адреса:Новачки пат б.б.
  • Поштенски број:7000
  • Град:Битола , Македонија
  • Мобилен #:070/311-483
  • Телефон #:047/240-163
  • Факс #:047/240-163
  • Година на регистрација:2003
  • Број на вработени:2
  • Локација на мапа:Прикажи  047240163

  корисничка поддршка