00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Hikvision DS-KV8113-WME1 Систем за видео интерком (Метална Надворешна станица) со 1 копче


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:System Parameters
  Operation MethodPhysical button
  Operation SystemEmbedded Linux operation system
  Flash32MB
  RAM256MB
  Alarm Parameters
  Tampering Alarm1
  Network Parameters
  Ethernet10/100 Mbps Ethernet
  Network ProtocolTCP/IP, RSTP
  Wifi2.4G Wi-Fi
  Audio Parameters
  Audio InputBuilt-in omnidirectional microphone
  Audio OutputBuilt-in loudspeaker
  Audio Compression StandardG.711 U
  Audio Compression Rate64 Kbps
  Audio QualityNoise suppression and echo cancellation
  General
  Indicator3
  Vandal ProofIK08
  Power SupplyIEEE802.3af, standard PoE 12 VDC
  Power Consumption< 10 W
  Dimension (L X W X D)174 mm × 91 mm × 29 mm
  InstallationSurface mounting/ Flush mounting
  Working Temperature-40° C to 53° C(-40° F to 127.4° F)
  Working Humidity10% to 95%
  Ingress Protection LevelIP65
  Video Parameters
  Camera2MP HD Camera
  Wide Dynamic RangeTrue WDR
  Video Compression StandardH.264
  ResolutionMain stream: 1920 × 1080p, 720p Sub stream: 704 × 576
  Night VisionLow illumination IR supplement mode
  Video StreamingMain stream: 1080p@30fps, 720p@25fps Sub stream: D1@25fps
  Field Of ViewHorizontal: 129° Vertical: 75°
  Device Interfaces
  Button1
  Alarm Input4
  Relay For Lock2
  Event
  Motion DetectionSupport
  Access Control Parameters
  Internal Card Reader13.56 MHz Mifare Card Reader
 • Продавач:Вулфи нет
 • профил на компанијата

  Вулфи нет

  • Опис на компанијата:Вулфинет е компанија посветена на инсталирање, снабдување и дизајнирање на ИТ решенија за мали и средни претпријатија. Поседуваме сертифициран тим на професионалци кои ке одговорат на секој предизвик. Нашата главна цел: е овозможување на квалитетни продукти, ефикасни решенија и овозможување на најквалитетна услуга за нашите клиенти. Ви ветуваме брз одговор и трајни решенија за сите ваши проблеми и потреби. Нашата компанија е изградена врз претпоставката дека менаџментот на информациските технологии за вашиот бизнис, се исти како и совет од адвокат или сметоководител. Во тоа не се употребува концептот направи сам, туку се бара надворешна експертиза за инсталација и имплементирање на истите. Добрите бизнисмени имаат потреба да најдат квалитетни фирми кои нудат хардвер, софтвер, услуги и подршка. Тие треба да ги употребуваат квалитетните компјутерски фирми како што ги употребуваат останатите овозможувачи на услуги, Како доверлив сојузник. Нашиот високо обучен тим ке ви донесе ИТ решенија базирани на вашите потреби. Ние ги употребуваме најновите хардверски и софтверски системи, предностите во комуникацијата и сигурносните технолиогии за да ви овозможиме зголемена мрежна продуктивност и оптимално решение за вашите ИТ потреби. Ви нудиме техничка поддршка 24/7, поправка на системи, мрежен консалтинг и дизајн на компјутерски мрежи и системи. Денешните бизнис околини бараат од вас да работите ефикасно. Нема простор за дупла работа и трошење време. Нашите сертифицирани инженери дизајнираат решенија кои ке Ви помогнат најдобро да ги искористите Вашите ресурси и време, и ке ги задоволат Вашите сегашни и идни потреби. Вулфинет знае дека високо квалитетните технолошки услуги испорачани ефикасно и ефектно ке му помогнат на Вашиот бизнис да ги надмине економските , логистичките и натпреварувачките предизвици со кои се соочува. Дозволете ни да Ви ги демонстираме нашите способности. КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМИ И СЕРВЕРИ Подесување на услуги на мрежа базирани на Windows и Linux (DHCP, DNS, VPN, WEB, MAIL, FTP сервери, поста
  • Име на контакт лице:Столе
  • Адреса:Фјодор Достоевски 9/1-2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:02 2032733
  • Факс #:02 2032733
  • Година на регистрација:2006
  • Број на вработени:12
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:7.560 ден.

  Hikvision DS-KV6113-WPE1 Систем за ...

  Цена со ДДВ:8.400 ден.

  Hikvision DS-KB6403-WIP Wi-Fi Видео ...

  Цена со ДДВ:4.920 ден.

  Hikvision DS-KH2220 Систем за видео ...
  022032733

  корисничка поддршка