00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Hikvision DS-KB6403-WIP Wi-Fi Видео Ѕвонче

Hikvision DS-KB6403-WIP Wi-Fi Видео Ѕвонче

Цената е со вклучен ДДВ
8.400 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:System Parameters
  Operation SystemEmbedded Linux Operation System
  ProcessorHigh-Performance Embedded SOC Processor
  Network Parameters
  Network ProtocolTCP/IP, RTSP
  Network Interface1 Wireless Interface (Wireless Network Card), Supporting 2.4 GHz
  Audio Parameters
  Audio StreamingTwo-Way, Full Duplex
  Audio InputBuilt-in Omnidirectional Microphone
  Audio OutputBuilt-in Loudspeaker
  Audio Compression StandardG.711 U
  Audio Compression Rate64 Kbps
  Audio QualityNoise Suppression and Echo Cancellation
  General
  Ingress Protection LevelIP 54
  Power ConsumptionMax. 0.6 A
  Working Temperature-30° C to +50° C (-22° F to 122° F)
  Working Humidity10% to 90%
  Power Supply12 VDC
  Dimensions122.4 mm x 45.9 mm x 28.1 mm (4.82″ x 1.81″ x 1.11″)
  Video Parameters
  Video Compression StandardH.264
  Video StreamingMain Stream: 1080P, Sub-Stream: VGA
  Wide Dynamic RangeWDR
  Field Of View180º (Horizontal), 96º (Vertical)
  Device Interfaces
  TF CardMax. 128 G
  Button1 Call Button, 1 Reset Button
  Alarm
  Motion Detection AlarmSupported
  Event
  Motion DetectionSupported
  Camera Parameters
  Image SensorCMOS 2MP HD Colorful Camera
  Light SensitivityLow Illumination
  Lensf1.96 mm, F 2.2
  Light Supplement
  Light Supplement ModeIR Supplement
  Wavelength940 nm
 • Продавач:Вулфи нет
 • профил на компанијата

  Вулфи нет

  • Опис на компанијата:Вулфинет е компанија посветена на инсталирање, снабдување и дизајнирање на ИТ решенија за мали и средни претпријатија. Поседуваме сертифициран тим на професионалци кои ке одговорат на секој предизвик. Нашата главна цел: е овозможување на квалитетни продукти, ефикасни решенија и овозможување на најквалитетна услуга за нашите клиенти. Ви ветуваме брз одговор и трајни решенија за сите ваши проблеми и потреби. Нашата компанија е изградена врз претпоставката дека менаџментот на информациските технологии за вашиот бизнис, се исти како и совет од адвокат или сметоководител. Во тоа не се употребува концептот направи сам, туку се бара надворешна експертиза за инсталација и имплементирање на истите. Добрите бизнисмени имаат потреба да најдат квалитетни фирми кои нудат хардвер, софтвер, услуги и подршка. Тие треба да ги употребуваат квалитетните компјутерски фирми како што ги употребуваат останатите овозможувачи на услуги, Како доверлив сојузник. Нашиот високо обучен тим ке ви донесе ИТ решенија базирани на вашите потреби. Ние ги употребуваме најновите хардверски и софтверски системи, предностите во комуникацијата и сигурносните технолиогии за да ви овозможиме зголемена мрежна продуктивност и оптимално решение за вашите ИТ потреби. Ви нудиме техничка поддршка 24/7, поправка на системи, мрежен консалтинг и дизајн на компјутерски мрежи и системи. Денешните бизнис околини бараат од вас да работите ефикасно. Нема простор за дупла работа и трошење време. Нашите сертифицирани инженери дизајнираат решенија кои ке Ви помогнат најдобро да ги искористите Вашите ресурси и време, и ке ги задоволат Вашите сегашни и идни потреби. Вулфинет знае дека високо квалитетните технолошки услуги испорачани ефикасно и ефектно ке му помогнат на Вашиот бизнис да ги надмине економските , логистичките и натпреварувачките предизвици со кои се соочува. Дозволете ни да Ви ги демонстираме нашите способности. КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМИ И СЕРВЕРИ Подесување на услуги на мрежа базирани на Windows и Linux (DHCP, DNS, VPN, WEB, MAIL, FTP сервери, поста
  • Име на контакт лице:Столе
  • Адреса:Фјодор Достоевски 9/1-2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:02 2032733
  • Факс #:02 2032733
  • Година на регистрација:2006
  • Број на вработени:12
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:7.560 ден.

  Hikvision DS-KV6113-WPE1 Систем за ...

  Цена со ДДВ:10.140 ден.

  Hikvision DS-KV8113-WME1 Систем за ...

  Цена со ДДВ:4.920 ден.

  Hikvision DS-KH2220 Систем за видео ...
  022032733

  корисничка поддршка