00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

ОРТОМЕМОРИ Анатомска перница 009


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Анатомска перница од MEMORY пена со висок дензитет (густина), која одлично се адаптира на вашата анатомска градба.

  Погодна за луѓе со болки во вратот, дегенеративни промени на ‘рбетот и одлична како превенција од истите.
  Димензии: 009 – 55 x 35 x 14 cм
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Медикус Хелп
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Медикус Хелп

  • Опис на компанијата:Основна програма во работењето на Медикус Хелп е програмата на ортопедските помагала. Важноста на ортопедските помагала во секојдневието на луѓето чиј живот ненадејно или постепено се изменил е огромна. Ортопедските помагала се помош во извршувањето на секојдневните обврски, овоможуваат движење, седење, надоместуваат физички недостаток, даваат шанса за поквалитетен живот. Тоа беше една од причините да започнеме со дејноста увоз и дистрибуција на ортопедски помагала. Определбата на Медикус Хелп е понудата на ортопедски помагала за македонскиот граѓанин да биде поразноврсна и поквалитетна. Нашата цел е да понудиме квалитетна и врвна услуга. Сакаме доколку постои болест, било привремена или трајна да ја олесниме со соодветно помагало, кое ќе значи подобро секојдневие. Желба ни е и да помогнеме во превенцијата од појава на деформитети кај младата популација. Увезуваме најквалитетни и најсовремени сертифицирани ортопедски помагала. Претставници сме на реномирани светски производители. Редовно ги посетуваме светските саеми, ги следиме новините и трендовите во светот на ортопедските помагала и постојано го зголемуваме нашиот асортиман. За да овозможиме полесна пристапност на ортопедските помагала ширум Македонија отворивме 10 специјализирани продавници. Константно работиме на усовршување на нашиот кадар преку едукации и курсеви кои ги организираат нашите добавувачи и нашиот стручен кадар. Имаме склучено и Договор со Фондот за здравствено осигурвање на Р.Македонија, што на осигурените лица им овозможува на поевтин и поедноставен начин да дојдат до потребното помагало. Задоволството на купувачот е нашиот најголем успех. Специјализирани продавници: Скопје 02/ 3130 015 Бел Камен 7 (Водно) Скопје 02/2447017 Бул. Јане Сандански 9 ( Три Бисери) Битола 047 /236 530 Маршал Тито 113 (Широк Сокак) Охрид 046/ 271 005 Гоце Делчев бб (ЈЗО Св. Еразмо) Тетово 044/ 342 259 Комплекс Базар локал 22 Штип 032/ 382 070 Кеј Маршал Тито 144 Прилеп 048/ 420 482 Гоце Делчев 6 Велес 043/ 211 509 Васил Горгов 1 Кавадарци 043/ 411
  • Име на контакт лице:Радмила
  • Адреса:Качанички пат б.б., Визбегово
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070260864
  • Телефон #:023220745
  • Факс #:023130015
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:2.490 ден.

  ОРТОМЕМОРИ Анатомска перница

  Цена со ДДВ:1.390 ден.

  Перница Облак
  070/287-777

  корисничка поддршка