00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Веб дизајн и развој


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Вебсајт (HTML5, CSS3, PHP, Wordpress, Joomla, OpenCart). Статични и анимирани веб банери. Дизајн и изработка на “newsletter” темплејти.
 • Достапност:По нарачка
 • Продавач:Fabricca
 • профил на компанијата

  Fabricca

  • Опис на компанијата:BTS Art Factory е интернационало креативно студио основано во 2013 година од страна на искусни креативни професионалци и специјалисти за развој на бизнис. Во нашето 4-годишно постоење се позициониравме рамо до рамо со европските креативни студиа во однос на начинот на работа и пред сè квалитет. Нашите услуги се: • Графички дизајн и илустрација • Веб дизајн и развој • Маркетинг и менаџмент на социјални медиуми • Фотографија • Видео продукција • 2D/Motion graphics анимација • Аудио продукција • Copywriting Повеќе на http://btsaf.com
  • Име на контакт лице:BTS Art Factory
  • Адреса:Христо Татарчев 1/21-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:(070)773575
  • Локација на мапа:Прикажи  070773575

  корисничка поддршка