00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

  • Јазик

Течност за ладење на мотори WEG ANTIFREEZE G12 Plus 100%


  • опис на производот
  • профил на компанијата
опис на производот
  • Опис на производот: WEG ANTIFREEZE G12 Plus 100% е концентрирана течност за ладење на мотори базирана на етилен гликол и е произведена од BASF® под заштитното име «Glysantin® G30®» и мора да биде разредена со вода пред употреба.Содржи пакет за намалување на корозијата базиран на органиски киселински соли(OAT-течност за ледење).Течноста не содржи нитрити,амини,фосфати,силикати и борати.Се препорачува за употреба во алуминиумски системи за ладење во сите патнички и комерцијални возила.
  • Достапност:Контакт
  • Продавач:Топ Систем
  • Минимална количина за нарачка:1
  • профил на компанијата

    Топ Систем

    • Опис на компанијата:Застапништво, увоз и дистрибуција на моторни, индустриски масла и мазива од брендовите: - WEG - RHEINOL - CYCLON
    • Име на контакт лице:Ivan Georgievski
    • Адреса:"Пат за Батинци" бр.12
    • Поштенски број:1000
    • Град:Скопје , Македонија
    • Мобилен #:+38975442015
    • Телефон #:+38923215558
    • Факс #:+38923215549
    • Локација на мапа:Прикажи    023215558

    корисничка поддршка