00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

МОТОРНО МАСЛО 4x4литри WEG EXIOS SL 10W-40


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Понуда за 4x4 литри моторно масло.
  Полу-синтетичко повеќевискозно масло специјално формулиран за подмачкување на сите патнички возила со катализатор или со мотор со повеќе вентили, за бензински и дизел мотори со или без компресор (турбо) и атмосферски гас (LPG). Обезбедува високи перформанси и заштита во сите временските услови.

  Стандарди: API: SL/CF, ACEA A3/B3/B4, MB 229.1, VW 501.1/505.00.
 • Категорија:Моторни масла
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Топ Систем
 • профил на компанијата

  Топ Систем

  • Опис на компанијата:Застапништво, увоз и дистрибуција на моторни, индустриски масла и мазива од брендовите: - WEG - RHEINOL - CYCLON
  • Име на контакт лице:Ivan Georgievski
  • Адреса:"Пат за Батинци" бр.12
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:+38975442015
  • Телефон #:+38923215558
  • Факс #:+38923215549
  • Локација на мапа:Прикажи  023215558

  корисничка поддршка