00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

CARRIER Extreme inverter

11%заштеда

CARRIER Extreme inverter

Цената е со вклучен ДДВ
43.990 ден. 39.151 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:•А+++ / А++ енергетска класа на ладење и греење
  •Интегриран грејач на надворешна единица за заштита од замрзнување
  •Pre Filter, Cold Catalyst, Vitamin C, Ionizer – филтрирачки систем
  •Функции Breeze Away, Follow Me, Turbo, Eco, Sleep и Quiet
  •Golden Fin – антикорозивен, антибактериски слој врз топлинскиот
  изменувач
  •Wi-Fi уред вклучен во цената, Eurovent сертификат
  •Функција на самодијагностицирање, Auto Defrosting, Auto Restart, 24h тајмер
  •Опсег на работа ладење – надворешна температура од -15 ÷ 50 oC
  •Опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24 oC

 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Енергија
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:17
  • Локација на мапа:Прикажи
  5%заштеда
  Цена со ДДВ:79.990 ден. 75.990 ден.

  Клима уред Carrier 42QHG024D8SE Ext ...

  8%заштеда
  Цена со ДДВ:46.990 ден. 42.990 ден.

  CARRIER Extreme 2 inverter R32 42QH ...

  7%заштеда
  Цена со ДДВ:66.990 ден. 61.990 ден.

  CARRIER Extreme 2 inverter R32 42QH ...

  21%заштеда
  Цена со ДДВ:46.990 ден. 36.990 ден.

  Клима уред Carrier Superia inverter ...

  Цена со ДДВ:32.990 ден.

  Haier AS35TADHRA-THC / 1U35MEEFRA-1 ...
  023061466

  корисничка поддршка