00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Diesel Air Heater 12V 5kW / ГРЕЕЊЕ НА ДИЗЕЛ ГОРИВО


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Спецификации:
  Моќност: 5kW
  Гориво: Дизел
  Напон: 12V
  Потрошувачка на гориво: 0.18л-0.48л на час
  Апаратот работи на температура од -40*C до +50*C
  Содржина на пакетот:
  1 x Грејач
  1 x ЛЦД Екран
  1 x Далечински управувач
  1 x Пригушувач
  1 x Прибор со додатоци
  Со компактен дизајн, апаратот за греење е направен за секого и за секое домаќинство.
  Направен е за лесно и брзо монтирање и управување со истиот.
  Поради малата потрошувачка на гориво и енергија, погоден е за долги периоди на работа и во најстудени услови.
  Брзо загрева и ви помага брзо да го загреете вашиот дом и во најстудените зимски денови.
  Лесен за транспорт и монтирање. Покрај вашиот дом, може да го користите и за кафичи, угостителки обиекти, кампување, викенд куќи и останати простори.
  Заштеда на енергија: Оптимизиран за прецизна контрола на вбризгување на гориво и воздух во апаратот за долг работен век и економичност при работа.
  Работи беспрекорно тивко на ниски фреквенции и вибрации.
  Греалките се исто така термостатски контролирани и безбедни за работа додека спиете ноќе.
  Дизел греалките не ги изложуваат корисниците на гол пламен.
  Тие користат светлечка игла за електрично полнење за да го започнат процесот на согорување, кој е многу безбеден.
 • Достапност:Има залиха
 • Земја на потекло:Кина
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Семакс Кончар Електродизелагрегати

  • Опис на компанијата:Семакс Кончар Скопје постои од 1993 година и потекнува од фабриката „Раде Кончар“ - Скопје каде што уште од 1980 година, работи континуирано на поправка и сервисирање на електро-дизел агрегати во и надвор од земјата. Покрај сервисирање и редовно одржување, вршиме изнајмување на агрегати од 5-1000кVA. Опремени сме со мобилни агрегати на тркалата и возила со дигалка или рампа за брза испорака на агрегати. Ексклузивни застапници сме за фабриката за агрегати Енерџи од Италија и претставници сме на фабриката Матиса ММ од Словенија и Фого од Полска . Исто така сме овластен сервсис за ФГ Вилсон од Ирска и Технолинк од Србија. Вршиме продажба, производство, сервисирање и на мали агрегати до 5kw.
  • Име на контакт лице:Ана
  • Адреса:Гаврил Константиновиќ 27-б
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070277992
  • Телефон #:+38922446330
  • Факс #:+38922446330
  • Локација на мапа:Прикажи  022446330

  корисничка поддршка