00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Бургија за метал DIN 345


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Карактеристики:

  HSS DIN 338;
  обработка: валјана;
  површина: црна;
  агол на врвот: 118º;
  цилиндрично стебло;
  десен рез.

  Примена:

  материјали до 900Н/мм² (прохром, варови);
  Легирани и нелегирани челици;
  необоени метали, пластика.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Ариљеметал
 • профил на компанијата

  Ариљеметал

  • Опис на компанијата:Од самиот почеток на нашето основање како основни задачи си ги поставивме производството, трговијата и развојот на врзувачките елементи. Нашиот програм опфаќа производи изработени според најстрогите DIN и ISO стандарди, а исто така и специјални производи изработени според потребите на нашите купувачи како што се завртки, навртки, подлошки, нитни и др. Како резултат на постојаните напори за подобрување на услугата која им ја обезбедуваме на нашите купувачи, Ариљеметал во почетокот на 2010 година се пресели во новите простории каде на едно место се наоѓаат интегрирани сите три дела, Производството, Магацинот и канцелариите на Комерцијалната и Техничката служба. Новата локација се наоѓа во Индустриската Зона МЗТ - која претставува "Срцето на Македонската Машинска Индустрија." Објектот располага со простор од 2.400 метри квадратни што претставува еден сериозен ресурс за давање на квалитетни услуги на своите купувачи
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Перо Наков 110
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:02/2469815
  • Факс #:02/2469823
  • Локација на мапа:Прикажи  022469815

  корисничка поддршка