00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

  • Јазик

А&Н Микрогранулат

  • Опис на компанијата:А & Н Микрогранулат е производител на индустриски минерали на база на калциум карбонат со висок степен на белина и чистота. А & Н Микрогранулат се занимава со мелење на природен индустриски минерал кој го добива од својот рудник и нуди голем избор на производи: разни фракции на калцит од 0.200 до 3мм и според потребите на клиентот , микронизиран калцит во големина на честички до 5 µ, 10 µ, 20 µ, 40 µ, 63 µ, и 90 µ, и ризла од 1мм да 3мм . Производите се наменети за градежната индустрија , индустријата за хартија , пластика , бои и лакови , прехрамбената индустрија, козметика и фармацевтската индустрија. Нашите минерали им даваат отпорност, издржливост, пигментација , цврстина , вискозност и други својства на производите кои се користат во различни индустрии . Квалитетот на нашите производи, безбедноста и корпоративната одговорност се принципите врз кои се заснова А & Н Микрогранулат . Во политиката на нашата компанија , други вредности во кои се става акцент се иновацијата, совршенството, прецизноста и континуираниот напор да ги задоволиме нашите клиенти.
  • Име на контакт лице:Фестим
  • Адреса:Индустриска зона б.б.
  • Поштенски број:1230
  • Град:Гостивар , Македонија
  • Телефон #:042273796
  • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот68.75%
Број на производи20
Член од10 Окт, 2013
Последна промена13:48:22 , 22 Фев, 2023
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

корисничка поддршка