00

Најава во твојот профил




Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Lecithin, Kelp, B6 & Apple Cider Vinegar 240 tabs.

10%заштеда

Lecithin, Kelp, B6 & Apple Cider Vinegar 240 tabs.

Цената е со вклучен ДДВ
1.598 ден. 1.438 ден.

 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Со овој производ следува подарок Cranberry!!! Оваа извонредна комбинација за слабеење содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот и помагаат за согорување на калориите и ослободување од вишокот на килограми, и тоа: соин лецитин, келп (морска алга богата со јод), витамин Б6 и јаболков оцет. Лецитинот е липидна материја која е природно присутна во храната од растително, како и од животинско потекло: во јајцата, соините зрна, сончогледот, гроздовото семе, пченичните никулци итн. Холинот и инозитолот, кои се две главни структурни компоненти на лецитинот ги штитат артериите од стврднување и ги превенираат болестите на срцето со тоа што го подобруваат и забрзуваат разградувањето на мастите и холестеролот. Келпот (Fucus Vesiculosis) е морска алга, зеленчук кој содржи концентрат од минерали, вклучувајки јод, магнезиум, калиум, калциум и железо. Јодот кој е присутен во оваа алга е особено важен за нормалното функционирање на тироидната жлезда. Недостатокот на јод може да предизвика намалена тироидна функција, дебелина и кретенизам. Келпот исто така се покажал многу ефективен во намалувањето на холестеролот во крвта, за намалување на целулитот и губење на телесната тежина како и козметичко средство за омекнување и хранење на кожата. Келпот содржи преку 70 минерали и елементи во трагови, аминокиселини, витамини, ензими и протеини. Содржината на минерали во Келпот спаѓа во највисокиот од кој и да е познат извор.
  Оваа алга помага за брзо заздравување на исекотини, го подобрува и зајакнува имуниот систем, се бори против болестите и го продолжува животот.
  Употребата на јаболковиотоцет за слабеење датира уште од древниот Египет.
  Научните студии покажуваат дека јаболковиот оцет го забрзува метаболизмот, ги согорува мастите и го намалува нивото на холестерол во крвта.
  Јаболковиот оцет се користи за детоксификација, помага во оксидизација на крвта и со тоа го спречува нејзиното згуснување. Тој содржи преку 90 витамини меѓу кои спаѓаат витамин А, Б1, Б2, Б6, Ц, Е, бета каротен, минерали, аминокиселини, ензими, јаболков пектин, елементи во трагови, фосфор, калциум, биофлавоноиди и други состојки. Јаболковиот оцет се користи како помошно средство за намалување на телесната тежина и како детоксификатор. Тој има способност да ги извлече сите токсини од клетките и да ги исфрли од телото и како резултат на тоа организмот создава повеќе клеточна енергија и се ревитализира.
  - Како диететски додаток, се земаат 2 таблети 3 пати дневно после оброк или по препорака на лекар.
 • Достапност:Контакт
 • Земја на потекло:САД
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Витамикс - Свансон

  • Опис на компанијата:Компанијата Swanson Health Products е основана во 1969 год. и е реализација на сонот на еден човек да донесе здравје и благосостојба во светот. Денес, Swanson Health Products го продолжува овој сон и има милиони потрошувачи во САД, Европа и ширум светот кои се свесни за скапоценоста на здравјето, како и за производите кои ни помагаат во неговото зачувување и одржување. Лиланд Свансон е првиот основач на Swanson и тој во 1969 го поставил основниот принцип на функционирање на оваа компанија кој вели: „Доброто здравје и задоволството на нашите ценети потрошувачи се нашата главна мисија и задача.” Денес компанијата е под раководство на Ли Свансон Јуниор (Lee Swanson Junior)и се наоѓа во модерен објект со површина од 120 000 м2 во индустрискиот парк во Фарго, главниот град на Северна Дакота. Swanson Health Products произведува и дистрибуира широка палета на нутриционистички додатоци како што се: витамини, минерали, олигоелементи, антиоксиданти, производи од лековити билки, производи од животинско потекло, аминокиселини, хомеопатски средства, есенцијални масни киселини, ензими, ајурведски, вегетаријански, спортски и козметички производи и многу други видови продукти. Производите на Swanson Health Products се од органско потекло и се со загарантиран квалитет и чистина. Тие се сертифицирани од FDA (Food and Drug Administration) Институтот во САД и имаат „А” Класа или врвна класа воGMP (Good Manifacturing Practices) - организацијата која го репрезентира и штити највисокиот квалитет на суровини, индустриско производство и комерција на нутриционистички додатоци во САД, Кина, Европа и ширум светот. Оваа „А” Класа означува дека сите производи кои се маркирани со брендот на Swanson се произведени во согласност со најновите технолошки, нутриционистички и биолошки достигнувања на експертите и се едни од врвните висококвалитетни диететски додатоци во светот. Благодарение на Вита-Микс ДООЕЛ, овие производи се достапни и во Македонија. Вита-Микс ДООЕЛ Експорт-Импорт е основана во 2004 год. од г-дин Љубомир Божино
  • Име на контакт лице:Верче Божиновска Бабунски
  • Адреса:Bul. Jane Sandanski 25/1-2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070/268-629
  • Телефон #:(02) 2403 311 (02) 2403 310
  • Факс #:02/ 2 40 33 12
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  5.0 од 5.0 (1 оцени вкупно)




  070/287-777

  корисничка поддршка