00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Тусербе Јуниор

Тусербе Јуниор

Те интересира цената?

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:
  Сируп за деца наменет кај кашлица и респираторни проблеми
  Тусербе јуниор е додаток на исхраната базиран на гринделија, бор, тегавец и и исландски лишај, со прополис и манука мед. Екстрактите од гринделија, исландски лишај и тегавец имаат опуштачко и смирувачко дејство на мукозата во грлото и устата и на тонот на гласот. Овој сируп е создаден специјално за да се задоволат физиолошките потреби на децата.
  Состојки кои придонесуваат да се ослободат бронхиите од кашлица и слуз:
  Гринделија и бор имаат балсамички ефект. Исландскиот лишај придонесува за подобра флуидност на бронхијалните секрети. Манука медот, по потекло од Нов Зеланд, со векови се користи од Маорите заради своите корисни својства.
  Вкусот на јагода го прави производот лесно прифатлив од најмалите.

  Начин на употреба:
  Деца од 3 до 8 години: 5-10 ml на ден, чист или разреден во малку вода.
  Деца над 8 години: 10-15 ml на ден, чист или разреден во малку вода.

  Пакување: шише
  Форма: течност
  Содржина: 180 ml
 • Категорија:Грижа за здравје
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Медикус
 • профил на компанијата

  Медикус

  • Опис на компанијата:МЕДИКУС е компанија која работи во областа на фармацијата. Нашата основна дејност е увоз и дистрибуција на диететски додатоци и други производи од областа на фармацијата.
  • Име на контакт лице:Оливера
  • Адреса:Христо Батанџиев 104-б (Социјалистичка зора
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022031513
  • Факс #:022031513
  • Локација на мапа:Прикажи  022031513

  корисничка поддршка