00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Биоколагеникс

Биоколагеникс

Те интересира цената?

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:
  Природен додаток за одржување на млада и сјајна кожа
  Биоколагеникс е додаток на исхраната базиран на морски колаген кој го реинтегрира колагенот во кожата,со што ја прави покомпактна, сјајна и отпорна на појава на несовршености на кожата како што се брчки, пеги (флеки) и губење на бојата. Производ против стареење кој ја промовира клеточната регенерација на кожата на лицето и спречува иритации на кожата, го одржува правилниот тон на кожата и го намалува нејзиното стареење. Биоколагеникс е одлично решение против брчки на кожата, за одржување на правилна хидратација на дермисот, регенерирање на сврзното ткиво и промовирање на одржување на здрав тен и интегритет на кожата.

  Состојки за здрава кожа и кожа која блеска:
  Хидролизиран морски колаген тип I -високо прочистен во висока доза (5000 мг во доза), хијалуронска киселина, ресвератрол, концентриран сок од боровинки, со витамин Ц, бакар и цинк. Во практични флакони со природен вкус на гуава (овошје со потекло од Централна Америка). Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген и за нормална функција на кожата. Плодовите од боровинки имаат антиоксидантно дејство. Бакарот придонесува за одржување на сврзните ткива и заедно со витаминот Ц и цинкот, делува за заштитата на клетките од оксидативниот стрес. Цинкот, исто така, помага за одржување на нормална кожа. Како засладувач се користи природен екстракт од листови на стевиа.

  Начин на употреба : 1 флакон дневно, чист или разреден, навечер пред спиење.
  Пакување: 10 флакони во кутија.
  Форма: течна формулација
  Содржи: 30 ml во еден флакон
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Медикус
 • профил на компанијата

  Медикус

  • Опис на компанијата:МЕДИКУС е компанија која работи во областа на фармацијата. Нашата основна дејност е увоз и дистрибуција на диететски додатоци и други производи од областа на фармацијата.
  • Име на контакт лице:Оливера
  • Адреса:Христо Батанџиев 104-б (Социјалистичка зора
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022031513
  • Факс #:022031513
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:1.300 ден.

  Doc Collagen

  50%заштеда
  Цена со ДДВ:364 ден. 182 ден.

  BECUTAN KIDS VITS Мултиимуно (прашо ...

  20%заштеда
  Цена со ДДВ:2.600 ден. 2.080 ден.

  Doc Collagen 1+1
  022031513

  корисничка поддршка