00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Ле Диечи Ербе Фибра


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:
  Додаток на исхраната за правилно регуларање на функцијата на цревата
  Ле диечи ербе фибра е додаток на исхрана, од 100% природно потекло, составен од мешавина од билки во прав и Псилиум кој допринесува за подобрување на функцијата на цревата, правилно варење на храната и го подобрува транзитот низ цревата.
  Состојките наменети за мрзливи црева и за добро варење на храната се:
  Алоето, алпската и американската крушина, сената и равенот ја поддржуваат регуларноста на интестиналниот транзит. Анасонот, линцурата, сладкиот корен, глуварчето и матарката ги подобруваат дигестивните функции. Влакната кои се содржат во семето на Plantago ovata (Псилиум) имаат можност да апсорбираат вода со зголемување на нивниот волумен до 25 пати. Ова својство е одговорно за да се зголеми обемот на столицата и да се олесни евакуацијата(празнењето). Самите слузи од псилиум вршат добро омекнувачко дејство. Комбинацијата на компонентите со антрахинони во Ле диечи ербе и псилиум влакна нуди најкомплетен лаксативен производ, со 2 дејства: ја стимулира евакуацијата преку подобрување на перисталтиката и, со набабрување со вода, ја омекнува столицата со што дефекацијата е помалку стресна. Во практични Naturcaps:капсули кои се состојат од растителни влакна добиени со ферментација на тапиока, затоа се целосно природни и без вештачки боила, лесно дигестибилни.

  Начин на употреба: препорачуваме 1-2 капули, навечер пред легнување со многу вода (мин. 150 ml).
  Пакување: шише од 60 капсули.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Медикус
 • профил на компанијата

  Медикус

  • Опис на компанијата:МЕДИКУС е компанија која работи во областа на фармацијата. Нашата основна дејност е увоз и дистрибуција на диететски додатоци и други производи од областа на фармацијата.
  • Име на контакт лице:Оливера
  • Адреса:Христо Батанџиев 104-б (Социјалистичка зора
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022031513
  • Факс #:022031513
  • Локација на мапа:Прикажи  022031513

  корисничка поддршка