00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Карбофин Форте

Карбофин Форте

Те интересира цената?

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:
  Додаток на исхраната со јаглен препорачан кај метеоризам, дијареа и труење со храна
  Карбофин форте е диететски додаток, базиран на растителен јаглен и билки, како што се: анасон, камилица и коморач, корисни за елиминирање на гасови во цревата, подобрување на физиолошките дигестивни функции и регулирање на цревната активност. Достапен во Naturcaps- удобни капсули кои се состојат од растителни влакна добиени со ферментација на тапиока, целосно природни, без бои и лесно сварливи, исто така погодни за вегани и вегетаријанци.
  Јаглен од билно потекло, против надуеност и гасови во цревата (метеоризам)
  Активен јаглен или растителен јаглен е природена компонента добиена со обработка на дрво. Согорувањето му дава класична порозност со што се зголемува неговата способност да апсорбира цревни гасови, елиминирајќи ја подуеноста на цревата, грчевите и болки во стомакот, предизвикани од бавна дигестија. Карбофин Форте интегрира јаглен од билно потекло со други природни состојки како што се: анасон, камилица, коморач и нане кои помагаат за регулирање на дигестивните функции и допринесуваат за благосостојба на организмот
  Начин на употреба: Се препорачуваат 2 капсули дневно со вода, после јадење, ако абдоминалната тензија се должи на дигестивниот процес, инаку во меѓу оброци.
  Пакување: кутија со 30 капсули
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Медикус
 • профил на компанијата

  Медикус

  • Опис на компанијата:МЕДИКУС е компанија која работи во областа на фармацијата. Нашата основна дејност е увоз и дистрибуција на диететски додатоци и други производи од областа на фармацијата.
  • Име на контакт лице:Оливера
  • Адреса:Христо Батанџиев 104-б (Социјалистичка зора
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022031513
  • Факс #:022031513
  • Локација на мапа:Прикажи  022031513

  корисничка поддршка