00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Doppelherz L-ARGININ 500

Doppelherz L-ARGININ 500

Цената е со вклучен ДДВ
800 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:ЗА ПОЗДРАВО И ПОЦВРСТО ТЕЛО

  L - Arginin придонесува за синтезата на протеини. Аминокиселините (протеините) се основни градежни блокови на сите наши клетки на телото, вклучувајќи ги и нашите мускули. Аминокиселината аргинин игра клучна улога, бидејќи таа е вклучена во синтезата на протеините. Синтезата на протеините е производство на протеини, што е основа за градење на мускулите.

  Една капсула содржи 500mg високо квалитетна L - arginine аминокиселина.

  Дозирање: 2-3 капсули дневно
 • Достапност:Има залиха
 • профил на компанијата

  Хелиос Медикал

  • Опис на компанијата:Хелиос Медикал е една од најбрзорастечките компании од фармацевско-нутриционистичкиот сектор во Р.Македонија. Во моментот е застапник на Gelita, Германија, LCA-pahramaceutical, Франција и Doppelherz, Германија, три исклучително врвни компании во својот сектор. Работи во областа на ортопедијата, реуматологијата,спортската медицина,гинекологијата, урологијата, машката потенција,плодност и либидо и медицинската козметологија и дерматологија.
  • Име на контакт лице:Методија
  • Адреса:Јордан Мијалков 23-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075 342 122
  • Телефон #:075342122
  • Локација на мапа:Прикажи  075342122

  корисничка поддршка