00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Doppelherz Kinder Multivitamin Syrup with L- Lysine


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:СО ЗДРАВЈЕТО НА ДЕЦАТА НЕМА КОМПРОМИС

  Идеалната комбинација од есенцијалната аминокиселина Л-Лизин со одбрани витамини и минерали создадоа препарат кој освен во подигнување, учествува и во создавањето на имунолошкиот систем кај нашите најмили.

  ЗА ЦЕЛОКУПНО ЗДРАВЈЕ НА ВАШИТЕ ДЕЦА 12 витамини и 5 минерали потребни за нормален раст и развој + есенцијалната аминокиселина Л-Лизин.

  - развој и здравје на видот (Витамин А)
  - развој на коските и забите (Витамин А, Магнезиум, Манган)
  - формирање на крвта (Витамин А, Железо, Витамин Б6 и Б12, Фолна киселина)
  - когнитивен развој (Јод, Б-витамини, Железо, Цинк)
  - зајакнување на имунолошкиот систем (Витамин Ц, Железо, Цинк)
  - нормална функција на метаболизмот (Б- витамини, Магнезиум)

  Состојки:
  Л- Лизин 50 mg
  Витамин A 400 µg
  Витамин Б1 1,5 mg
  Витамин Б2 1,4 mg
  Витамин Б6 1 mg
  Витамин Б12 2 µg
  Витамин Ц 40 mg
  Витамин Д3 5 µg
  Витамин E 6 mg
  Биотин 50 µg
  Фолна киселина 200 µg
  Ниацин 8 mg
  Пантотенска киселина 3 mg

  Дозирање:
  Деца 3-6 години 2.5 ml дневно
  Деца 7-12 години 5 ml дневно
  Деца над 12 години 10 ml дневн
 • Достапност:Има залиха
 • профил на компанијата

  Хелиос Медикал

  • Опис на компанијата:Хелиос Медикал е една од најбрзорастечките компании од фармацевско-нутриционистичкиот сектор во Р.Македонија. Во моментот е застапник на Gelita, Германија, LCA-pahramaceutical, Франција и Doppelherz, Германија, три исклучително врвни компании во својот сектор. Работи во областа на ортопедијата, реуматологијата,спортската медицина,гинекологијата, урологијата, машката потенција,плодност и либидо и медицинската козметологија и дерматологија.
  • Име на контакт лице:Методија
  • Адреса:Јордан Мијалков 23-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075 342 122
  • Телефон #:075342122
  • Локација на мапа:Прикажи  075342122

  корисничка поддршка