00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Arthrum 2%

Arthrum 2%

Цената е со вклучен ДДВ
6.700 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Артрум интраартикуларните инекции се карактеризираат со досега најголема концентрација на натриум хијалуронат до 75 мг. во една инекција и со најголема молекуларна тежина до 2800000 далтони. Ваквата комбинација е неопходна за долготрајно ефективно третирање како и регулирање на квалитативна и квантитативна инсуфициенција на натриум хијалуронат во синовијалната течност на остеоартритичниот зглоб. Натриум хијалуронатот во инекциите артрум е биолошки најсличен со оној на човековото тело во синовијалната течност.
  Производител од оваа облас е LCA-pahramaceutical, Франција.
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Хелиос Медикал

  • Опис на компанијата:Хелиос Медикал е една од најбрзорастечките компании од фармацевско-нутриционистичкиот сектор во Р.Македонија. Во моментот е застапник на Gelita, Германија, LCA-pahramaceutical, Франција и Doppelherz, Германија, три исклучително врвни компании во својот сектор. Работи во областа на ортопедијата, реуматологијата,спортската медицина,гинекологијата, урологијата, машката потенција,плодност и либидо и медицинската козметологија и дерматологија.
  • Име на контакт лице:Методија
  • Адреса:Јордан Мијалков 23-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075 342 122
  • Телефон #:075342122
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:15.000 ден.

  Arthrum 2,5%
  075342122

  корисничка поддршка