00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Spinning® - тренинг со велосипеди


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Спорт Инн е првиот,единствен, официјален и сертифициран Spinning® центар во Република Македонија. Spinner® велосипедите имаат геометрија, држење и отпор како и врвните гранд-тур друмски велосипеди. Spinning® програмата е прилагодлива за сите, а нашите сертифицирани Spinning® тренери ќе ве водат, мотивираат и забавуваат кон посакуваните резултати.

  Без разлика дали тренирате за велосипедска трка додека времето е лошо или сакате да бидете посилни. Без разлика дали сакате да го негувате вашето тело и дух или да се испотите и изгубите дел од вашата телесна тежина. Можеби едноставно сакате да се пронајдете себеси, нашата Spinning® програма е дизајнирана токму за Вас.

  Сите инструктори во Спорт Инн се Spinning® сертифицирани од официјалната Spinning® програма и имаат одлично познавање во областа на анатомија, физиологија како и во различни тренажни принципи.

  Ние веруваме дека најдобриот начин да се запознаете со Spinning® програмата е да го посетите Спорт Инн и активно да учествувате во една Spinning® сесија. Со иницијативите на Градот и Граѓаните за подобрување на безбедноста за возење велосипед, Спорт Инн се надева и верува дека возењето велосипед ќе ги замени сите останати форми на транспорт.

  Во Спорт Инн не возиме само велосипед , ние вртиме музика и возиме Spinner®и.

  Spinning® е оригиналната „indoor cycling” програма која е започната до страна на „ultra-endurance” велосипедистот Johnny-G, пред 20 години како надополнување на неговиот тренажен процес.

  Spinning® е една од тајните на светските фитнес топ модели како Emily Di Donato моделот на Sports Illustrated, или девојките од Victoria’s Secret. Еден Spinning® час просечно трае 50 минути.
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Спорт Инн Центар

  • Опис на компанијата:Нашиот центар е дизајниран да биде основата на која ќе ја изградите посакуваната форма и физичка подготвеност. Членската база во Спорт Инн е крајно разновидна, почнувајќи од оние кои за прв пат се среќаваат со тренажен процес, до професионални спортисти кои се подготвуваат за спортски настан и имаат специфични барања за тренинг и програма. Без разлика која е Вашата причина и ниво, Спорт Инн е местото каде што може заедно да ја започнеме вашата спортска приказна и место кое ќе го чувствувате како дом. Се гордееме со услугата која ја нудиме а таа започнува од моментот кога ќе стапнете во Спорт Инн и никогаш не завршува со вашиот дневен тренинг процес. Користиме најиновативни, прогресивни техники и програми за тренинг кои во основа се мултидисциплинарни. Тие се водени од нашиот тим од Lifestyle тренери кои ги мотивираат и водат нашите членови низ патувањето кон поздраво и посилно тело. Ниту еден детаљ не е занемарен во Спорт Инн Центар, од врвната климатизација и вентилација од AIRCON до специјалниот спортски под кој е антибактериски и дизајниран да понуди до 45%-тно ублажување и амортзација на ударите, минимализирање на напрегнатоста и намалување на можноста за повреди од триење при евентуален пад. На крај може да се покаете за шансите кои ви биле понудени а не сте ги зграпчиле, личноста која сте се плашеле да станете и сите оние одлуки за кои сте размислувале предолго.
  • Име на контакт лице:Sport Inn
  • Адреса:Истарска 33/1 лок.1
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:078 700 070
  • Телефон #:02 3216 665
  • Локација на мапа:Прикажи  023216665

  корисничка поддршка