00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

  • Јазик

СОС Детско село

  • Опис на компанијата:СОС Детско Село Интернационал е меѓународна невладина организација за социјална заштита, посветена на заштита и примена на детските права. Со поддршка од многу донатори и соработници, оваа организација почнува да им помага на децата во целиот свет. Во 132 земји и територии, активностите на меѓународната организација СОС Детски Села се фокусираат на поддршка на децата без родители и родителска грижа и деца кои растат во семејства со многу социјални ризици. СОС Детско Села ставаат акцент и фокус на семејно-заснованата, долгорочна грижа на децата кои ја загубиле можноста да растат со своите биолошки семејства. Во СОС Детските Села и СОС Младинските заедници тие повторно наоѓаат сигурност и љубов и топол дом и растејќи во стабилна семејна средина добиваат континуирана индивидуална поддршка се додека не станат независни млади личности.
  • Име на контакт лице:Александра
  • Адреса:Ристо Шишков 31 (Димитрије Туцовиќ)
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023290556
  • Факс #:023290556
  • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот65.62%
Број на производи26
Член од06 Дек, 2016
Последна промена00:15:02 , 29 Фев, 2020
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

корисничка поддршка