00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Дизел/Гасни челни виљушкари


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:DFG SERIJA 3

  Технички карактеристики

  Lift (standard mast) from 122 to 122 mm
  Capacity / load from 2,20 to 2,20 t

  - Unique controls
  - Robust and reliable
  - Compact and manoeuvrable
  - Optional fast lift

  Advantages in overview

  - Easy to handle
  - Effortless and simple
  - Clear and safe
  - Additional / special equipment
  - Shorter and more manoeuvrable
  - Quiet and robust
  - Durable


  Jungheinrich Customer Service

  Whether you require a spare part service with guaranteed overnight delivery, a reliable repair service or services relating to safety, you are in safe hands with our customer service department. Simply specify which services you are interested in during your inquiry, or find out in more detail with our after sales service department!
 • Категорија:Виљушкари
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Дунав СРД
 • профил на компанијата

  Дунав СРД

  • Опис на компанијата:Дунав-СРД Ви нуди продажба на нови Jungheinrich виљушкари за секоја примена. Без разлика на која висина на подигнување или должина се работи, со над 600 видови на возила сигурно ќе најдете соодветен тип и решение што Вам Ви одговара и во целост ги задоволува Вашите потреби. Дунав-СРД Ви ја нуди и опцијата на продажба на користени виљушкари. Нашите користени виљушкари се тестираат пред употреба. Доволно е да кажете што Ви е потребно а ние ќе го направиме останатото.
  • Име на контакт лице:Дунав СРД
  • Адреса:Качанички пат 210
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:077 666946
  • Телефон #:02 2744380  022744380

  корисничка поддршка