00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Црева за пневматика и флуиди


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Квалитетни црева од италијанско производство наменети за:
  » различни флуиди
  » работни притисоци
  изработени од повеќе видови на материјали:
  ПОЛИАМИД:
  » Рилсан PА11
  » PА12
  » PА6
  » АТЕX црева
  » самогасиви
  » спирални и други

  ПОЛИУРЕТАН:
  » Еластолан C98
  » 98 МB
  » 1198 УВ отпорни
  » 1190
  » 1185

  ФЛУОПОЛИМЕР:
  » ТЕФЛОН
  » PFA
  » FEP
  » КYNАRFLЕX
  » ПОЛИЕТИЛЕН

  СПЕЦИЈАЛНИ ЦРЕВА:
  » на барање
 • Категорија:Компресори
 • Продавач:Експертс
 • профил на компанијата

  Експертс

  • Опис на компанијата:Експертс е специјализирано претпријатие во приватна сопственост, кое се бави со компримираниот воздух како заокружен технолошки процес, кој вклучува негово производство, третман, дистрибуција и користење. За сите овие сегменти, Експертс обезбедува технолошки решенија, опрема, монтажа и пост продажен сервис, а како производи нуди: Индустриски компресори и опрема за третман на компримираниот воздух Индустриски пневматски компоненти, приклучоци и црева Индустриски пневматски, соленоидни и рачно погонувани вентили
  • Име на контакт лице:Emilija Mateska
  • Адреса:М.Т.Гологанов 149 (Иво Лола Рибар)
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023081970
  • Факс #:023084871
  • Локација на мапа:Прикажи  023081970

  корисничка поддршка