00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Влажни марамчиња за чувствителна кожа


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Влажните марамчиња Becutan Sensitive содржат благ непарфимиран лосион збогатен со екстракт од алое вера. Лосионот претставува блага хидратантна емулзија којашто лесно се апсорбира во кожата, ја негува и ја заштитува од сушење, со избалансирана pH вредност блиска до pH вредноста на детската кожа. Екстрактот од алое вера со своето хидратантно и смирувачко дејство ја заштитува кожата од појава на црвенило и на иритации, а извонредно меката структура на самото марамче дополнително го подобрува ефектот, при што допирот со чувствителната бебешка кожа е исклучително нежен.

  Благодарение на новата структура влажните марамчиња Becutan Sensitive имаат двојно поголема површина во споредба со стандардните, што овозможува уште полесно и поефикасно искористување на марамчето за одржување хигиена и нега на сите делови од детската кожа.

  • Дерматолошки тестирани;
  • со избалансирана pH вредност блиска до pH вредноста на детската кожа;
  • не содржат парабени;
  • не содржат алкохол;
  • не содржат парфем;
  • со алое вера;
  • се препорачува и за секојдневна употреба кај возрасни со чувствителна кожа.
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Алкалоид АД Скопје

  • Опис на компанијата:АЛКАЛОИД AД Скопје е компанија која осум децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини, производство на козметички и хемиски производи.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Александар Македонски 12
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023104000
  • Факс #:023104014
  • Локација на мапа:Прикажи  023104000

  корисничка поддршка