00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Sattwa сапун за пилинг со антицелулитен ефект


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Sattwa глицеринскиот сапун за пилинг со антицелулитен ефект, ефикасно ги чисти порите од нечистотии, ги отстранува мртвите клетки, ја омекнува и ја освежува кожата. Содржи Luffa Cylindrica којашто и обезбедува на кожата активен пилинг и нежна масажа. Оваа блага абразивна состојка од природно потекло механички ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата.

  Со редовна употреба се намалува создавањето масни наслаги, се подобрува циркулацијата, се затегнува кожата, а сето тоа доведува до намалување на целулитот. Високиот процент на глицерин и обезбедува на кожата долготрајна влажност и мекост.
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Алкалоид АД Скопје

  • Опис на компанијата:„Алкалоид“ AД Скопје е компанија која повеќе од осум и пол децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини и на производство на козметички и на хемиски производи. „Алкалоид“ АД е акционерско друштво, во чии рамки работат два профитни центри: Фармација и Хемија, козметика и билкарство. Има две подружници во земјава, 19 подружници и 2 претставништва во странство (во Србија, Црна Гора, Косово, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Швајцарија, Бугарија, Турција, Украина, Руска Федерација, САД, Велика Британија и Романија). Друштвото брои 2.122 вработени во земјата и 665 вработени во подружниците и во претставништвата надвор од Македонија. Акциите на „Алкалоид“ се во сопственост на над 5.448 акционери, физички и правни лица.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Александар Македонски 12
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023104000
  • Факс #:023104014
  • Локација на мапа:Прикажи  023104000

  корисничка поддршка