00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Sattwa крем за обликување и за затегнување на телото


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:SATTWA кремот за обликување и за затегнување на телото содржи растителен антицелулитен комплекс со активно дејство врз намалувањето на целулитот и на поткожното масно ткиво. Истовремено, го потпомага и затегнувањето на кожата. Специјално дизајнираната туба има апликатор преку кој се нанесува кремот. Трите кугли од апликаторот нежно ја масираат кожата забрзувајќи ја циркулацијата на тоа место. Секоја хербална состојка дејствува целно на одреден дел од механизмот за справување со вишокот масни наслаги. Го намалува создавањето на масни наслаги, ја подобрува циркулацијата на местото каде што се аплицира и ја затегнува кожата.

  SATTWA крем за обликување и за затегнување на телото содржи:

  • Екстракт од спирулина
  • Природен изофлавон
  • Кофеин
  • Карнитин
  • Витамин Е
  • Екстракт од див костен
  • Екстракт од шимширика
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Алкалоид АД Скопје

  • Опис на компанијата:„Алкалоид“ AД Скопје е компанија која повеќе од осум и пол децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини и на производство на козметички и на хемиски производи. „Алкалоид“ АД е акционерско друштво, во чии рамки работат два профитни центри: Фармација и Хемија, козметика и билкарство. Има две подружници во земјава, 19 подружници и 2 претставништва во странство (во Србија, Црна Гора, Косово, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Швајцарија, Бугарија, Турција, Украина, Руска Федерација, САД, Велика Британија и Романија). Друштвото брои 2.122 вработени во земјата и 665 вработени во подружниците и во претставништвата надвор од Македонија. Акциите на „Алкалоид“ се во сопственост на над 5.448 акционери, физички и правни лица.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Александар Македонски 12
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023104000
  • Факс #:023104014
  • Локација на мапа:Прикажи  023104000

  корисничка поддршка