00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Qyra-Intensive care collagen - интензивна грижа на кожа


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Qyra-Intensive care collagen - ВИСТИНСКАТА УБАВИНА ДОАЃА ОДВНАТРЕ.
  За прв пат во Р.Македонија внатрешно обновување на кожата. Verisol-биоактивни колагенски пептиди кои директно го стимулираат метаболизмот на клетките на кожата да создаваат колаген. Единствен и уникатен производ за редукција на брчките, спречување на создавање нови, зголемување на хидратацијата и еластичноста на кожата. Кожата станува сјајна, мазна и затегната. Овој уникатен производ има и свое медицинско делување. Помага во процесот на цикатризација т.е. зараснување на рани во хирургијата , лечењето на акни и разни дерматолошки состојби и сето тоа е потврдено од голем број на еминентни фармацевски институции. Достапен во аптеките на Виола.
 • Категорија:Нега на кожа , Аптека
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Хелиос Медикал

  • Опис на компанијата:Хелиос Медикал е една од најбрзорастечките компании од фармацевско-нутриционистичкиот сектор во Р.Македонија. Во моментот е застапник на Gelita, Германија, LCA-pahramaceutical, Франција и Doppelherz, Германија, три исклучително врвни компании во својот сектор. Работи во областа на ортопедијата, реуматологијата,спортската медицина,гинекологијата, урологијата, машката потенција,плодност и либидо и медицинската козметологија и дерматологија.
  • Име на контакт лице:Методија
  • Адреса:Јордан Мијалков 23-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075 342 122
  • Телефон #:075342122
  • Локација на мапа:Прикажи  075342122

  корисничка поддршка