00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

HP ProDesk 400 G7 Small Form Factor PC

HP ProDesk 400 G7 Small Form Factor PC

Цената е со вклучен ДДВ
45.500 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:HP ProDesk 400 G7 Small Form Factor PC

  CPU: Intel Core i5-10400 with Intel UHD Graphics 630 (2.9 GHz base frequency, up to 4.3 GHz with Intel
  Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 6 cores)

  OS: Windows 10 Pro

  Memory: 16 GB DDR4-2666 MHz RAM / 2 DIMM

  SSD: 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD

  Graphics: Integrated, Intel® UHD Graphics 630

  Optical: NO

  Ports: Front 1 headphone/microphone combo; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 480Mbps signaling rate
  Rear 1 audio-out; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 HDMI 1.4; 3 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 DisplayPort™ 1.4; 2 USB Type-A 480Mbps signaling rate
  Additional 1 DisplayPort

  Keyboard & Mouse: HP USB wired keyboard / HP Wired Desktop 320M mouse

  Гаранција: 12 месеци

  Подарок:
  USB Stick 64GB
  Mini optical WiFi Mouse
  Mouse pad
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Неоком
 • Земја на потекло:Кина
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Неоком

  • Опис на компанијата:НЕОКОМ е основан во мај 1990. Главната инвестиција во сите години од постоењето се вложувањата во едукацијата на сопствениот професионален кадар. Примената на најсовремените технологии, како и врвниот професионализам на стручниот кадар, придонесоа Неоком да стане водечка компанија во Македонија во сферата на информатичките технологии. Континураниот пораст на компанијата во сите изминати години придонесоа Неоком да достигне завидно финансиско ниво, кое во 2002 година беше заокружено со новиот современ деловен објект со повеќе од 7.000 м2. СТРАТЕГИЈА И ВИЗИЈА - Да се задржи континуираниот и позитивен раст на компанијата, со што се заштитуваат интересите на акционерите. Имплементација на високите светски стандарди во ИКТ преку континуирано следење на најсовремените технологии и трендови - светските компании и нивните стандарди на дофат на корисникот. Големата конкуренција во ИКТ е само предизвик Неоком секогаш да биде чекор пред другите. Да продолжиме да бидеме привлечни за млади и талентирани експерти, создавајќи амбиент погоден за креативност и афирмација. МИСИЈА - На корисниците да им пружи врвни услуги, опрема и решенија, кои ќе им овозможат поголема конкурентност, квалитет и зголемување на нивниот бизнис. ДЕЛОВНИ АКТИВНОСТИ - Како водечка компанија во Македонија, Неоком има широк круг деловни активности: - Одржување и подршка на хардверска опрема; - Одржување, обука и поддршка за оперативни системи, бази на податоци и развојни алатки; - Проектирање и изведба на интегрирани компјутерски системи и мрежи; - Асемблирање на персонални компјутери; - Консултантски услуги од областа на ИКТ; - Апликативни решенија за Documet Management, архивирање, редакциски и агенциски систем, како и интегриран банкарски систем.
  • Име на контакт лице:Славко
  • Адреса:ул. Кузман Јосифовски Питу бр.15
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:00389 (0)2 5511 200
  • Година на регистрација:1990
  • Број на вработени:50
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:25.970 ден.

  HP 250 G8 Notebook PC
  025511200

  корисничка поддршка