00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Шредер IDEAL 2503cc 4х40 mm

Шредер IDEAL 2503cc 4х40 mm

Цената е со вклучен ДДВ
51.200 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Централизиран уред за уништување на документи и податоци

  отвор за хартија: 260 mm
  димензија на шред парче: 4 x 40 mm крос кат
  ниво на безбедност (DIN 66399): P-4
  Уништува (70g/m² | 80g/m²): 16-18 | 13-15 листа
  Брзина на уништување: 0.10 m/s
  Уништува и спајалици, хефт муниција и кредитни картички
  корпа за отпадок: 100/75 литри
  тежина: 30,5 kg
  димензија: 870 х 500 х 377 mm
 • Достапност:По нарачка
 • Продавач:Рикомак
 • Земја на потекло:Германија
 • Гаранција:2 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Рикомак

  • Опис на компанијата:Рикомак Копир-Сервис, уште од 1991 година успешно се занимава со продажба и изнајмување на фотокопири, мултифункциски уреди, дупликатори и продукциски принтери од реномираните производител RICOH, за кој е овластен партнер, како и оргинални и компатибилни потрошни материјали, конзумативи и резервни делови за истите од светските брендови Integral, Katun, IR, Fuji El., Cross. Покрај овие производи, исто така Рикомак Копир-Сервис е увозник на канцелариска опрема како уништувачи на хартија (шредери), апарати за укоричување, апарати за пластифицирање, ножеви за хартија, гилотини, превиткувачи на хартија, од брендовите Ideal и Opus. Специјализирани во сервисирање и одржување на Ricoh фотокопири, принтери, мултифункциски принтери, сервисниот центар на Рикомак Копир-Сервис има 11 стручни и сертифицирани сервисери. Денес, како лидер на македонскиот пазар, Рикомак Копир-Сервис е компанија на која целосно можете да се потпрете, компанија која ги задоволува највисоките барања на деловното работење и Ви излегува во пресрет на сите специфични барања и потреби. Доказ за тоа се и сертификатите ISO 9001 и ISO 1400. Во нашата понуда можете да најдете уред кој ќе ги задоволи Вашите конретни и специфични потреби за Вашата компанија и за Вашиот бизнис.
  • Име на контакт лице:Симона Тасевска
  • Адреса:Партизанска бр.34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:02 3166612
  • Телефон #:02 3215702
  • Факс #:02 3215703
  • Година на регистрација:1991
  • Број на вработени:23
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:66.950 ден.

  Шредер IDEAL 2604cc 4x40 mm
  023215702

  корисничка поддршка