00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Ламинатор OPUS uniLAM A4

Ламинатор OPUS uniLAM A4

Цената е со вклучен ДДВ
2.950 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Easy to use, small and quiet laminator with unique design. Works in technology of hot rollers with very short preheating time. It has 2 standard modes for laminating with most popular pouches.

  max laminating width: A4 (230mm)
  max laminating thickness including the pouch: 0,6 mm
  max pouch thickness: 80-125 mm
  does not require a carrier
  preheating time: 3-5 min.
  lamination speed: 300 mm / min
  2 rolls
  net weight: 1,4 kg
  dimensions: (WxDxH): 358x148x66 mm
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Рикомак
 • Земја на потекло:Полска
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Рикомак

  • Опис на компанијата:Рикомак Копир-Сервис, уште од 1991 година успешно се занимава со продажба и изнајмување на фотокопири, мултифункциски уреди, дупликатори и продукциски принтери од реномираните производител RICOH, за кој е овластен партнер, како и оргинални и компатибилни потрошни материјали, конзумативи и резервни делови за истите од светските брендови Integral, Katun, IR, Fuji El., Cross. Покрај овие производи, исто така Рикомак Копир-Сервис е увозник на канцелариска опрема како уништувачи на хартија (шредери), апарати за укоричување, апарати за пластифицирање, ножеви за хартија, гилотини, превиткувачи на хартија, од брендовите Ideal и Opus. Специјализирани во сервисирање и одржување на Ricoh фотокопири, принтери, мултифункциски принтери, сервисниот центар на Рикомак Копир-Сервис има 11 стручни и сертифицирани сервисери. Денес, како лидер на македонскиот пазар, Рикомак Копир-Сервис е компанија на која целосно можете да се потпрете, компанија која ги задоволува највисоките барања на деловното работење и Ви излегува во пресрет на сите специфични барања и потреби. Доказ за тоа се и сертификатите ISO 9001 и ISO 1400. Во нашата понуда можете да најдете уред кој ќе ги задоволи Вашите конретни и специфични потреби за Вашата компанија и за Вашиот бизнис.
  • Име на контакт лице:Симона Тасевска
  • Адреса:Партизанска бр.34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:02 3166612
  • Телефон #:02 3215702
  • Факс #:02 3215703
  • Година на регистрација:1991
  • Број на вработени:23
  • Локација на мапа:Прикажи  023215702

  корисничка поддршка