00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Интерактивна табла Ricoh А6500 65-inch

Интерактивна табла Ricoh А6500 65-inch

Цената е со вклучен ДДВ
99.735 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:With its easy-to-use interface and built-in Apps, the new whiteboards offer seamless communication and
  collaboration. Ideal for hybrid working, allowing multiple people to write on the same screen

  Simple connectivity and usability
  It’s easy to sync your device to the screen, simply choose how you connect – HDMI, USB or USB Type-C.

  Effective split-screen presentation
  Using two screens is a standard most expect in work and presentations. Run two different apps or images
  side by side with the interactive whiteboard and get more from your meetings.

  Useful picture-in-picture function
  A picture can speak a thousand words – so add an image to your whiteboard with the picture-in-picture function.
  This could be data, charts or stock shots that help get your point across.

  Plug and Play Android Apps
  Embedded with Android OS, you can use all your favourite apps. Many apps are preloaded and ready for use to save
  you time, such as the whiteboard and wireless presentation apps.

  Panel size: 65 inches
  Backlight: D-LED
  Effective display area: 1,428.48 x 803.52 mm
  Resolution: 3840 x 2160 pixels
  Colour reproduction: 1.07 billion colours (8-bit + Frame rate control)
  Brightness: 350 cd/m2—typical
  Contrast: 1200:1
  Pixel pitch: 0.372 mm
  Response speed: 8 ms
  Viewing angle HV: 178 degrees
  Interfaces:
  Rear
  2 x HDMI 2.0 in
  1 x DisplayPort in
  1 x VGA in
  1 x Audio in
  2 x LAN—10/1000 Base-T, 100 Base-TX (to OPS), 10/1000 Base-T (to Android)
  1 x USB 2.0 Type A
  2 x USB 3.0 Type A
  1 x USB 3.0 Type B—touch interface
  1 x Mic in
  1 x SPDIF in
  1 x HDMI 2.0 out
  1 x Audio out
  1 x RS-232 in

  Front
  1 x USB Type C
  2 x USB 3.0 Type A
  1 x USB 3.0 Type B—touch interface for HDMI
  1 x HDMI 2.0 in—HDCP compliant

  Physical dimensions (WxDxH)—mainframe: 1512 x 88 x 921 mm
  Weight—mainframe: 39 kg
  VESA: 4-M8 screw hole 600 x 400 mm

  Supported operation environments:
  Windows:
  System
  Windows 10 Professional, 64-bit
  *This device meets the system requirements to install Windows 11.

  Multi-touch
  Windows 7, 8, 10

  Single-touch
  Windows XP
  Macintosh:
  Single-touch
  Mac OS X

  Power consumption:
  Without optional controller
  300 W—max brightness
  180 W—typical
  0.5 W or less—standby
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Рикомак
 • Гаранција:3 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Рикомак

  • Опис на компанијата:Рикомак Копир-Сервис, уште од 1991 година успешно се занимава со продажба и изнајмување на фотокопири, мултифункциски уреди, дупликатори и продукциски принтери од реномираните производител RICOH, за кој е овластен партнер, како и оргинални и компатибилни потрошни материјали, конзумативи и резервни делови за истите од светските брендови Integral, Katun, IR, Fuji El., Cross. Покрај овие производи, исто така Рикомак Копир-Сервис е увозник на канцелариска опрема како уништувачи на хартија (шредери), апарати за укоричување, апарати за пластифицирање, ножеви за хартија, гилотини, превиткувачи на хартија, од брендовите Ideal и Opus. Специјализирани во сервисирање и одржување на Ricoh фотокопири, принтери, мултифункциски принтери, сервисниот центар на Рикомак Копир-Сервис има 11 стручни и сертифицирани сервисери. Денес, како лидер на македонскиот пазар, Рикомак Копир-Сервис е компанија на која целосно можете да се потпрете, компанија која ги задоволува највисоките барања на деловното работење и Ви излегува во пресрет на сите специфични барања и потреби. Доказ за тоа се и сертификатите ISO 9001 и ISO 1400. Во нашата понуда можете да најдете уред кој ќе ги задоволи Вашите конретни и специфични потреби за Вашата компанија и за Вашиот бизнис.
  • Име на контакт лице:Симона Тасевска
  • Адреса:Партизанска бр.34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:02 3166612
  • Телефон #:02 3215702
  • Факс #:02 3215703
  • Година на регистрација:1991
  • Број на вработени:23
  • Локација на мапа:Прикажи  023215702

  корисничка поддршка