00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

  • Јазик

Хелга Компани

  • Опис на компанијата:Ова претпријатие има свои почетоци во 1992 година, каде што првично беше само комерцијален потфат, но подоцна се постигнa успех благодарение на квалитети на производите и оваа компанија успеа да се трансформира во производствено претпријатие. Главната цел на сопственикот на почетокот беше да се намали невработеноста која беше прилично голем, и со истражување на пазарот тој забележал дека нашиот град недостигаше едно вакво претпријатие затоа бил решен да се постигне оваа цел, и, конечно, успеа. Производствено трговско претпријатие HELLGA се наоѓа вопатот Тетово-Скопје. Ова претпријатие се занимава со обработка дрво и како финален производ надвор од различни производи од дрво, како што се мебел, кујна, сала, спална соба и др. Врз основа на досегашните резултати, кои ги покажаа компанијата, успехот не го пропуштил, но никогаш не смее да се задоволиме со она што сме го постигнале, секој пат кога треба да се стремиме на повисоки цели. За нашите производи ви гарантираме квалитет. Вкупниот број наработници во ова претпријатие е 60. Ова претпријатие во 2005-2006 учествуваа во мебел саем се одржа во Скопје, каде што му беше доделена прво место за квалитетот дека поседување. Hellga компанија беше прогласена за "најуспешната компанија од 2007 година" од страна на Општина Тетово, постигнатите резултати во областа на производството на мебел и придонес кон економскиот развој во општината.
  • Име на контакт лице:Алајдин
  • Адреса:Илинденска 54-а
  • Град:Тетово , Македонија
  • Телефон #:(044)800335
  • Факс #:044347616
  • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот62.50%
Број на производи237
Член од20 Јул, 2012
Последна промена10:53:48 , 24 Апр, 2019
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

корисничка поддршка