00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Гуматерм

 • Опис на компанијата:Фирмата ГУМАТЕРМ е основана 2002 година. Почетоците се постепени но значителни, со оглед на специфичноста на материјалите и стоката која ја нудиме. Постепеното запознавање на клиентите со разновидните можности кои ги имаат со примена на нашите материјали, не носи чекор напред. Малиот и недоволен продажен простор во 2004 година е преселен на атрактивна локација во центарот на градот во простории од 100m2. Секогаш се стремиме да ги задоволиме потребите на потрошувачите, изнаоѓајќи оптимално и евтино решение. Материјалите се наменски и се применуваат во машинската индустрија, градежништвото, прехрамбената, хемиската индустрија, па се до домаќинствата. Инжињерската пластика нуди широки можности, и се повеќе се користи како замена за тешките и комплицирани метали и метални легури во машинството. Гумено-техничките производи исто така наоѓаат своја примена во гореспоменатите индустрии. Лепезата производи ја надополнуваат амбалажните материјали, кои се користат за заштита на стоката при нејзино складирање и транспортирање.
 • Име на контакт лице:Дарко Василевски
 • Адреса:11-ти Октомври 29/1 лок.5
 • Поштенски број:1000
 • Град:Скопје , Македонија
 • Мобилен #:071297968
 • Телефон #:023233551
 • Факс #:023233551
 • Година на регистрација:2002
 • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот78.12%
Број на производи28
Член од18 Јул, 2013
Последна промена11:35:04 , 04 Јан, 2024
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

корисничка поддршка