00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

  • Јазик

Грал Галерија

  • Опис на компанијата:Галеријата Грал е една од најистакнатите галерии во Скопје, Македонија. Изложувајќи ги оригиналните уметнички дела и скулптури од меѓународно признати уметници: Никола Мартиновски, Петар Мазев, Глигор Чемерски, Илија Пенушлиски, Рубенс Корубин, Миро Масин, Зани, Горјан, Владо Костов итн., Слики, цртежи, слики на свила и литографи од млади и нови уметници: Владимир Симеонов, Менсур Бојда, Елена Чемерска, Анастасија Величковска, Сали Ертунц, Филип Велковски, Ивана Мирчевска. ГРАЛ исто така продава ликовни отпечатоци и постери од издавачите низ целиот свет и врши услуги како што се проценки, реставрација и врамување по желба. Сите претходно споменати го прави уметничкото јадро на ГРАЛ кон кое гравитираат уметници, креатори на уметноста и уметничките провајдери, а секако се повеќе и повеќе уметнички познавачи и уметнички колекционери. Нашиот тим се обидува да ги смести дури и најпребирливите клиенти со насмевка и да ги исполни сите нивни желби, што ја прави галеријата Грал удобно и пријатно место.
  • Име на контакт лице:Александар
  • Адреса:бул.Св.Климент Охридски 45 лок.6
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070341306
  • Телефон #:023230615
  • Факс #:02 3230615
  • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот75.00%
Број на производи49
Член од20 Јул, 2015
Последна промена00:15:02 , 09 Мај, 2020
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

корисничка поддршка