00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Дрво-Алу - Врати

Дрво-Алу - Врати

Те интересира цената?

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот: Предности на алу обложување: - Алуминиум е исклучително издржлив материал кој ја одржува формата - Алуминска заштита е на располагање во широк спектар на РАЛ бои и во различни дрво имитации - Добра звучена и топлотна изолација - Долготрајна застита на древената столарија Дрвените прозорци со алиминска заштитна облога се достапрени во две димензии на дрво профилот, стандардните 68мм и 78мм. Зголемена дебелина на дрвената каса обезбедува подобра термичка и звучна изолација. Технички карактеристики на дрво-алу: - Стандардно топлотно изолациско стакло (Ug 1,1 W/m2K) - Звучна изолација до 44 dB (со соодветно застаклување) - Поради поголема површина на стаклото исто така зголемена инциденција на светлината - Повисоки вредности на топлина изолација поради подлабоко всадено стакло - Можно стаклување до дебелина 44мм.
 • Категорија:Врати
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Еуро Лес
 • профил на компанијата

  Еуро Лес

  • Име на контакт лице:Јасмина
  • Адреса:Методија Андонов Ченто 11/28 (Антон Попов)
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022554330
  • Факс #:022520806
  • Локација на мапа:Прикажи  022554330

  корисничка поддршка