00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Прозори - Salamander: 3D

Прозори - Salamander: 3D

Те интересира цената?

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Креирај ексклузивен дизајн

  Со длабочина на конструкција од 76 мм, атрактивниот профил на прозорецот 3D Salamander не е само визуелен нагласок за секој дизајн на прозорци, туку исто така ја отвора просторијата за еден од најважните фактори за човековото добро - природна дневна светлина.

  Со три нивоа на запечатување, прозорецот Salamander обезбедува највисоко ниво на топлинска изолација, намалување на звукот и заштита од кражба.

  Системот на прозорецот Salamander 3D комбинира елегантен, софистициран дизајн со најнова технологија во прозорците. Нивната структура на површината со висока густина ги прави прозорците на Саламандер особено лесни за чистење и екстремно временски доказ. Централната заптивка заштитена од времето на профилот гарантира оптимално запечатување и максимален век на траење.

  Карактеристики:
  /// 5-коморен профил

  /// Длабочина на конструкцијата: 76 mm

  /// До Uw = 0,77 W / (m²K)

  /// Застаклување до 48 мм

  /// Изолација на звук: до 46 dB

  /// Класа на отпорност : 2
 • Категорија:Прозорци
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Роломонт
 • профил на компанијата

  Роломонт

  • Опис на компанијата:Роломонт е локален лидер на пазарот за ПВЦ и алуминиумски производи, кои се изработуваат по мерка за вашата куќа стан или зграда. Нашата понуда опфаќа најповолен избор на ПВЦ прозори, врати и нивно поставување. Нудиме широка палета на решенија за врати и прозори. Доколку сакате да ги намалите вашите сметки за електрична енергија и да и помогнете на вашата животна околина нема потреба да барате понатаму. Дизајнирани за оваа цел нашата палета на прозори и врати ги комбинира потребите за енергетската ефикасност, елегантен дизајн, безбедност и поволни цени. Прецизно произведените производи кои ги нудиме овозможуваат комплетни решенија за многу домашни и индустриски сектори. Палетата на производи се состои од материјали и готови производи од познати и квалитетни брендови. Нашите производи: • Можат да бидат доставени во широка палета на дизајн • Го задржуваат стандардот за енергеска ефикасност за вашиот дом • Безбедни се и не го нарушуваат човечкиот комодитет • Имаат гаранција • Достапни се во сите бои и големини Замена на прозори, врати, стакларници и кровови, многу често вклучува и градежни поправки во вашиот дом! Ние ја нудиме и таа услуга. Дополнителни услуги кои ги вршиме покрај испораката на нашите производи е нивно поставување и подготвување на деловите од куќата или зградата каде што тие треба да бидат поставени, дел од услугите кои ги вршиме се следните: • Градежни изведби • Дрвенарија • Електрична инсталација • Гипс и молерофарбарски услуги Мисија и Визија • Овозможиме висококвалитени производи и услуги во Република Македонија. • Да имаме одлична соработка со нашите клиенти, партнери и соработници. • Да бидеме компанија за пример на пазарот во однос на заштитна на животната околина.
  • Име на контакт лице:Роломонт
  • Адреса:ул.30, бр.31, Радишани
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 683089
  • Телефон #:072 400252  072400252

  корисничка поддршка