00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

ПАНЕЛНИ РАДИЈАТОРИ PEKPAN 900mm х 800mm

4%заштеда

ПАНЕЛНИ РАДИЈАТОРИ PEKPAN 900mm х 800mm

Цената е со вклучен ДДВ
6.552 ден. 6.290 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:PEKPAN панелните радијатори се наречени ТИТАНИ МЕЃУ ПАНЕЛНИТЕ РАДИЈАТОРИ / PEKPAN радијаторите се најмоќни и најтешки сертифицирани панелни радијатор на македонскиот пазар. Единствени на пазаров со антикорозивна заштита и висока моќност која е докажана и сертифицирана на ПОЛИТЕХНИЧКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ВО МИЛАНО (POLITECNICO DI MILANO). / Погоре прикажаната цена е за PEKPAN панелен радијатор со димензии 900mm висина х 800mm должина.
  Со секој радијатор доаѓа гратис комплетен сет за приклучување составен од штопни, вентили за воздух,држачи,завртки и типли.

  http://tehnoauto.com.mk/radijatori/panelni-radijatori-pekpan/

  PEKPAN е фабрика со огромна традиција и искуство основана во далечната 1969 год. Врвните карактеристики и тежина на радијаторите, како и високата топлинска моќност(максимално топлинооддавање) на PEKPAN радијаторите се должи на совршениот дизајн на радијаторите и големата површина на конвекторите во внатрешноста, кои ја пратат целата должина на радијаторот. Врвната антикорозивна заштита со нано-технолошки третирана површина ги прави отпорни на надворешни влијанија и овозможува долги години радијаторите да го задржат својот сјај и бисерно бела боја.
  Изработени се од висококвалитетен челичен лим со дебелина 1.30 mm Ладно валан топлиноспроводлив челичен лим изработен според DIN EN 10130 стандард со DC 01 квалитет. -Радијаторите кои се Тип 22 имаат два панели и два конвектори помеѓу панелите. Имаат модерна 33,3мм водена комора. Радијаторите се произведени со најсовремен компјутерски автоматизиран производен процес по сите светски стандарди CE, EN 442, GOST-R, UKR SEPRO, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, TSE.
  При изработката на радијаторите е внимавано и на најситните детали. Со еден збор кажано PEKPAN панелните радијатори СЕ НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ подолго од сите очекувања.
  - Отпорни се на висок притисок - Тестиран притисок 13bar - Максимален работен притисок 10bar - Гаранција 10 години.

  БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НА ТЕРИТОРИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 1 ДО 3 ДЕНА!
  БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НА ТЕРИТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА ПО ДОГОВОР!
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Техно Ауто
 • Гаранција:10 години
 • профил на компанијата

  Техно Ауто

  • Опис на компанијата:Опрема за Греење и Климатизација | www.tehnoauto.com.mk | ТЕХНО АУТО ДООЕЛ е формирана ноември 1990 година, со основна дејност увоз - извоз и трговија на големо и мало. Главните дејности и делокруг на работење на фирмата е во правецот на ГРЕЕЊЕ, КЛИМАТИЗАЦИЈА И ВЕНТИЛАЦИЈА. ТЕХНО АУТО располага со сопствен деловен простор и продавница, како и лесен товарен транспорт за доставување роба до добавувачите. За сите наши производи имаме обезбедено сервис и резервни делови, а нудиме и помош при проектирање и инженеринг на секакви видови инсталации од областа на греење, климатизација и вентилација во соработка со искусни и проверени проектанти, докажани низ нашиот долгогодишен ангажман. Во нашиот асортиман на производи се наоѓаат: котли и камини на пелети и дрва, пелети, котли на нафта и гас, алуминиумски и панелни радијатори, фенкоилери, чилери, клима комори и целосна опрема за инсталација. ТЕХНО АУТО е генерален застапник за Македонија на следните фирми со производен програм од областа на греење, ладење, вентилација и климатизација: ThermoFLUX од БиХ, Topling од БиХ, Pekpan од Турција, Ecoflam од Италија, Kostopoulos од Грција, Aliseo group од Италија (Eden, Mekar, Venco), Rhoss од Италија, K-Flex од Италија.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Јане Сандански 9-А лок.16
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:00 389 (0) 2 2463333
  • Година на регистрација:1990
  • Локација на мапа:Прикажи  022463333

  корисничка поддршка