00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

РАУМАТ механички изработен геотекстил како филтерски, разделувачки и заштитен слој


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:РАУМАТ делотворноста ја добива од неговите слоеви за заштита од замрзнување, дренажата и од каналите за одвод на водаРАУМАТ е механички изработен неткаен материјал од полипропиленски влакна. РАУМАТ се користи како разделувачки слој под матријалот за исполна, врз мека подлога, како филтерски слој во системите за дренажа, како и како заштита на елементите за заптивање. Комплетна програма за сите геосинтетици.
 • Категорија:Цевки - додатоци
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Рехау
 • профил на компанијата

  Рехау

  • Опис на компанијата:Бизнис-полето ГРАДБА во РЕХАУ е носечки столб на глобалниот преработувач на полимери РЕХАУ. Стручното знаење од трите бизнис-полиња градежништво, автомобилска индустрија и индустрија РЕХАУ го интегрира доследно, со цел на ниво на производи, консалтинг и услуги со помош на иновации и целосно развиени системи да ја зајакне лидерската позиција во светот. РЕХАУ ГРАДБА нуди современи и уникатни решенија за енергетски-ефикасна градба - од приватни куќи, преку згради, па се до индустриски, трговски и административни згради. Притоа, во фокусот се иновативни и напредни решенија за енергетски-ефикасна градба и санација како и управување со води. Околу 15000 вработени од целиот свет се стремат за развој и успех на РЕХАУ. На 170 локации во светот, фамилијарната фирма се обидува да им се приближи на муштериите и на пазорот.
  • Име на контакт лице:Рехау
  • Адреса:Борис Трајковски 7 б.б. (Првомајска)
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022402670
  • Локација на мапа:Прикажи  022402670

  корисничка поддршка