00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

ENDRESS GENERATOR, Германски Агрегат 4 kW


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:ГЕРМАНСКИ ПРОИЗВОД И ГАРАНЦИЈА

  ENDRESS GENERATORS
  •Водечки бренд на генератори во Европа.
  •Гарантира за сите технички карактеристики по спецификација на генераторот.
  •Перформансите на агрегатите се гарантирани од најквалитетни компоненти
  •Ги поседува сите релевантни тестирања и награди поврзано со безбедноста.

  Генератор ESE 404 HS
  2x230 V, 16A
  Синкронизиран алтернатор
  Јачина 4.2 kVA / 3.9 kW
  Гориво Безоловен бензин
  Резервоар 6 л
  Начин на стартување Мануелен
  Тежина 53 кг
  Гаранција 12 месеци
  ПОСТОЈАН ЛАГЕР

  За подетални информации посетете ја официјалната страница на ENDRESS
  www.endress-stromerzeuger.de
 • Категорија:Генератори
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Баукоп
 • Земја на потекло:Германија
 • Гаранција:1 година
 • профил на компанијата

  Баукоп

  • Опис на компанијата:Баукоп е компанија која врши услуги од областа на нискоградба и транспорт, како и трговија со градежни машини и транспортни средства, кои претежно ги набавува од Германија, Холандија и Белгија. Производи: • Кранови • Генератори • Алуминиумски профили и aксесоари за oграда • Градежни машини – багери, булдожери, ваљаци, грејдери, виљушкари, автодигалки Располага и со влекачи и со нисконосечки полуприколки за транспорт, како на сопствените машини исто така и на давање услуги од истата област како во земјата, така и во странство. Друштвото за трговија, меѓународен транспорт и услуги БАУКОП ДООЕЛ увоз – извоз Скопје, е основана во февруари 1995 година, првенствено како услужна фирма од областа на внатрешниот транспорт, т.е транспорт со камиони – кипери. Од 1998 година ја проширува дејноста и на услуги со градежни машини – багери, булдожери, ваљаци, грејдери, виљушкари... како и автодигалки, со што се комплетира во целосно давање на услуги од областа на нискоградбата. Од 2005 година дејноста ја проширува на трговија со керамички плочки и санитарии, која дејност во 2006 година ја отстапува на новоотворена фирма. Од 2007 година, како генерален застапник на фирмата "Teksan Jenerator" од Истанбул – Турција, почнува со продажба на генератори за производство на струја, како и сервисирање на истите. Од февруари 2009 година, како застапник на фирмата Н & Б од Пловдив, Бугарија, почнува да работи и со трговија со кранови, лифтови, виљушки и други машини за градежништво. Нашата мисија е да обезбедиме градежни услуги и производи на нашите клиенти со исклучително искуство и професионален интегритет. Ние го цениме значењето на нашите односи и ќе продолжиме да бидеме коректни во нашата работа со сите вработени, клиенти и партнери. Нашата визија е да бидеме лидери во нашата област со нудење на квалитетни услуги и добра.
  • Име на контакт лице:Dzevat Shaini
  • Адреса:Јадранска магистрала 210 (Качанички пат)
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:02 2602071
  • Телефон #:02 2656628
  • Факс #:02 2601980
  • Локација на мапа:Прикажи  022656628

  корисничка поддршка