00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Антифриз Разереден Г12

Антифриз Разереден Г12

Цената е со вклучен ДДВ
150 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Антифриз веќе разреден, дејство до -40 степени.

  Напомена: При промена или дотур на антифризот се става иста боја како стариот. Во случај на мешање на антифирзот Г11(плав,зелен или жолт) со Г12(црвен) се случува хемиска реакција (пенење) која му штети на моторот.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Никосан-ЈЗ
 • Земја на потекло:Македонија
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Никосан-ЈЗ

  • Опис на компанијата:Увоз и дистрибуција на резервни делови за автомобили од реномирани фирми од Италија, Германија и Словенија - FLENNOR, Германија: ребрасти, канални, клинести каиси, греачи, брисачи, спони, јабучици - CORAM, Италија: лежишта, затегачи, друг лежишта - METELLI, Италија: цилиндри и пумпи за кочници, пумпи за кумплуг, дискови, добоши - STOPPER, Италија: диск плочки и гуртни - PILENGA, Италија: ламели и потисни плочи - EFFE, Италија: сајли за кумплуг, рачна кочница, километража, гас, саух, хауба - IMPERGOM, Италија: манжетни за зглоб, полуосовина, летва - PTZ, Словенија: бензински и потопни пумпи - AVEL, Словенија: платини, кондензатори, палци, разводни капи, кабли за свекици - ORBITAL, Србија: авто сијалици LUCAS и авто козметика
  • Име на контакт лице:Добревски
  • Адреса:Хо Ши Мин 220-б
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:022640016
  • Телефон #:022640016
  • Факс #:022627340
  • Локација на мапа:Прикажи  022640016

  корисничка поддршка