00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Моторно масло за патнички возила FENIX POWER 504/507 SAE 5W-30


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:FENIX POWER 504/507 SAE 5W-30 ISO L-E, ACEA A3/B4 MB 229.51, VW 504.00/507.00 BMW LL-04, PORCHE C30 потполно синтетичко моторно масло од најновата генерација. Посебно е формулирано за да ги задоволи барањата VW, Audi, Škoda I Seat за бензинските и дизел мотори,вклучувајќи ги и оние со DPF системи. Вискозност на 100 °C (mm²/s)е 12.0. Точка на палење 220°C. Пакувани се во три големини:1L,4L и 175kg
 • Категорија:Моторни масла
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Бодал
 • Земја на потекло:Србија
 • профил на компанијата

  Бодал

  • Опис на компанијата:Бодал Д.О.О. е семејна компанија формирана во 1992 година, koja се занимава со трговија на големо и мало со моторни, индустриски масла, масти, високотемпературни пасти, масти и мазива за прехрамбена индустрија, минерални и синтетички емулзии, средства за одмастување, средства за заштита и подмачкување на оружје, средства за заштита од корозија, антифризи, дизел адитиви и други производи како генерален застапник и дистрибутер на целокупниот производен програм на ФАМ Фабрика мазива А.Д. Крушевац, Република Србија. Бодал располага со сопствен возен парк, врши дистрибуција низ целата земја.
  • Име на контакт лице:Александар
  • Адреса:Благоја Стефковски 4
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022529644
  • Факс #:022529644
  • Локација на мапа:Прикажи  022529644

  корисничка поддршка