00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

GF 250 Средство за третман на метални површини


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Средство за третман на метални површини: против абење и екстремни притисоци на металните површини. Синтетски производ без додатоци на цврсти честици, за третман на метални површини, формира филм на површината кој не се губи по замената на масло. Ефект до 50.000 км.
  Штити при ладен страт, го зголемува животниот век на деловите и агрегатите, го подобрува подмачкувањето, го зголемува и стабилизира компресиониот однос кај моторите, го намалува триењето и појава на високи температури, ги намалува вибрациите, бучавоста, ја намалува потрошувачката на масло и гориво, го штити моторот во случај на истекување на маслото.
  Содржината е доволна за стандардни мотори (4-6 литри масло), други мотори 6%, мануелни менувачи 6%, трансмисии и серво пумпи 3%, диференцијали до 10%. Дозата се става преку отворот за полнење. Не е потребна претходна замена на филтерот за масло. Да не се нанесува кај влажни спојки (метал на метал).
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Стиринг Трејд
 • Земја на потекло:Швајцарија
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Стиринг Трејд

  • Опис на компанијата:Стиринг Трејд (www.stiringtrejd.com.mk) е една од водечките во регионот главно сконцентрирана на големопродажба на резервни делови за патнички и комерцијални возила. Ние сме официјални застапници на ОРИГИНАЛ БИРТ од Италија,компанија која е една од водечките во производство и дистрибуција на висококвалитетни резервни делови. Ние сме специјализирани за деловите од системот на управување и потпирање и тоа: Попречни рамења,вилушки,јабучици,спони,стабилизатори,држачи за мотор и менувач,држачи за амортизери,чаури за потпирање на шасија,манжетни,главчини за тркала,казанчиња за вода и сервисна галантерија како штопни за масло,стеги и друго. На почетокот на 2009 година го проширивме нашиот асортиман и со сетови за ребераст ремени,затегачи за клинасти и ребрасти ремени и лагери за тркала.Овие производи се од реномираната италијанска комапанија ИМА. Нашиот магацин е лоциран во главниот град на Македонија,Скопје. Ние имаме дилерска мрежа низ целата држава составена од околу 40 дилери,во секој град по еден репрезент на нашиот асортиман на резервни делови.
  • Име на контакт лице:Мирко - www.stiringtrejd.com.mk
  • Адреса:Ул Интернационални бригади б.б. реон 80
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023109258
  • Факс #:023116326
  • Локација на мапа:Прикажи  023109258

  корисничка поддршка