00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

XADO 1STAGE Revitalizant

XADO 1STAGE Revitalizant

Цената е со вклучен ДДВ
2.840 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Овој производ е специално дизајниран за автомобили со капацитет на моторно масло од 3 до 5 литри. Овозможува највиско ниво на заштита од абење во период од 100.000км, дозволува обновување и поправка на моторот и активна заштита во текот на работењето на моторт.

  Предности
  Ја поправа површината на деловите и компензира за истрошеност на деловите.
  Зоглемува компресија во цилиндрите.
  Зголемува притисок на моторното масло до номиналните вредности.
  Формира активна заштита околу деловите и заштитува од преоптоварување и загревање.
  Зголемува нивото на подмачкување на маслото.
  Намалува потрошувачка на гориво.
  Ја зголемува моќноста на моторот и неговото забрзување.
  Намалува вибрации и звуци.
  Го продолжува животот на моторот.
  Го заштитува моторот од трошење во текот на целиот работен период на производот од 100.000км.

  Начин на користење
  1.Добро протресете го шишето.
  2.Истурете ја течноста во отворот за масло, моторот треба да биде загреан на работна температура.
  3.Запалете го моторот и оставете го да работи 3 до 5 минути во место.
  Напомена
  Ревитализацијата се случува на поминати 1.000 до 1.500км од кога ќе го употребите производот.
  Не се препорачува промена на моторното масло во овој период.
  Животниот век на производот е 100.000км.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Никосан-ЈЗ
 • Земја на потекло:Украина
 • профил на компанијата

  Никосан-ЈЗ

  • Опис на компанијата:Увоз и дистрибуција на резервни делови за автомобили од реномирани фирми од Италија, Германија и Словенија - FLENNOR, Германија: ребрасти, канални, клинести каиси, греачи, брисачи, спони, јабучици - CORAM, Италија: лежишта, затегачи, друг лежишта - METELLI, Италија: цилиндри и пумпи за кочници, пумпи за кумплуг, дискови, добоши - STOPPER, Италија: диск плочки и гуртни - PILENGA, Италија: ламели и потисни плочи - EFFE, Италија: сајли за кумплуг, рачна кочница, километража, гас, саух, хауба - IMPERGOM, Италија: манжетни за зглоб, полуосовина, летва - PTZ, Словенија: бензински и потопни пумпи - AVEL, Словенија: платини, кондензатори, палци, разводни капи, кабли за свекици - ORBITAL, Србија: авто сијалици LUCAS и авто козметика
  • Име на контакт лице:Добревски
  • Адреса:Хо Ши Мин 220-б
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:022640016
  • Телефон #:022640016
  • Факс #:022627340
  • Локација на мапа:Прикажи  022640016

  корисничка поддршка