00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

IPD1000 Адитив

20%заштеда

IPD1000 Адитив

Цената е со вклучен ДДВ
1.190 ден. 952 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Средство за третман на директни и индиректни дизел системи за вбризгување на гориво, пумпата за гориво, инјектори,цевките,вентилите,просторот за согорување.Го подобрува цетанскиот број на горивото, протокот на горивото и ги подобрува перформансите на моторот.Ја намалува потрошувачката на гориво, оксидација,потскокнувањата,емисијата и бучавоста од согорувањето.Компатибилно со сите дизел горива, биодизели, новите генерации на дизел мотори,со катализатор,ламбда сонда,ЕГР вентили и филтер за честици.

  Содржината се става во резервоарот пред полнењето и е доволна за 70литри гориво.На загреано возило да се извози во сите степени на пренос под повисок број на вртежи.
  За професионална употреба(при блокирани инјектори или блокирана високопритисна пумпа)содржината да се измеша со 500мл до 1литар бензин и да се стави директно во филтерот за гориво или пред пумпата за гориво(додека моторот работи).Третманот е препорачливо да се прави после секои 10.000км.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Стиринг Трејд
 • Земја на потекло:Швајцарија
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Стиринг Трејд

  • Опис на компанијата:Стиринг Трејд (www.stiringtrejd.com.mk) е една од водечките во регионот главно сконцентрирана на големопродажба на резервни делови за патнички и комерцијални возила. Ние сме официјални застапници на ОРИГИНАЛ БИРТ од Италија,компанија која е една од водечките во производство и дистрибуција на висококвалитетни резервни делови. Ние сме специјализирани за деловите од системот на управување и потпирање и тоа: Попречни рамења,вилушки,јабучици,спони,стабилизатори,држачи за мотор и менувач,држачи за амортизери,чаури за потпирање на шасија,манжетни,главчини за тркала,казанчиња за вода и сервисна галантерија како штопни за масло,стеги и друго. На почетокот на 2009 година го проширивме нашиот асортиман и со сетови за ребераст ремени,затегачи за клинасти и ребрасти ремени и лагери за тркала.Овие производи се од реномираната италијанска комапанија ИМА. Нашиот магацин е лоциран во главниот град на Македонија,Скопје. Ние имаме дилерска мрежа низ целата држава составена од околу 40 дилери,во секој град по еден репрезент на нашиот асортиман на резервни делови.
  • Име на контакт лице:Мирко - www.stiringtrejd.com.mk
  • Адреса:Ул Интернационални бригади б.б. реон 80
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023109258
  • Факс #:023116326
  • Локација на мапа:Прикажи  023109258

  корисничка поддршка