00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Адитив против мрзнење 1l за 1000l дизел гориво

20%заштеда

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Адитив за дизел гориво против мрзнење; Модел DWP 1000;
  Концентрирана формула 1000ml третира до 1000 литри гориво.
  Против згуснување и создавање на парафини во дизел горивото, гасни горива и биогорива. Превенира проблеми поврзани со прекини на работа на моторот и неможност за стартување на ниски температури. Содржи средство против згуснување и со тоа спречува затнување на филтерот за гориво. Содржи и дисперзант на парафин кој ги микронизира кристалите и ја подобрува нивната филтерабилност. - Точка на течење до -31°C. (во зависност од горивото)
  Потполно безбедно за металните површини и другите материјали, стандардизирано по EN950 согласно препораките на производителите. Да се аплицира превентивно пред полнење со гориво. Можна и куративна примена на веќе парафинизирано гориво но потребно е механичко мешање со горивото. При температури пониски до -25°C може да се дуплира дозата. За оптимална заштита пожелно е аплицирање на позитивни температури. Да не се чува на температури под 5°C.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Стиринг Трејд
 • Земја на потекло:Швајцарија
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Стиринг Трејд

  • Опис на компанијата:Стиринг Трејд (www.stiringtrejd.com.mk) е една од водечките во регионот главно сконцентрирана на големопродажба на резервни делови за патнички и комерцијални возила. Ние сме официјални застапници на ОРИГИНАЛ БИРТ од Италија,компанија која е една од водечките во производство и дистрибуција на висококвалитетни резервни делови. Ние сме специјализирани за деловите од системот на управување и потпирање и тоа: Попречни рамења,вилушки,јабучици,спони,стабилизатори,држачи за мотор и менувач,држачи за амортизери,чаури за потпирање на шасија,манжетни,главчини за тркала,казанчиња за вода и сервисна галантерија како штопни за масло,стеги и друго. На почетокот на 2009 година го проширивме нашиот асортиман и со сетови за ребераст ремени,затегачи за клинасти и ребрасти ремени и лагери за тркала.Овие производи се од реномираната италијанска комапанија ИМА. Нашиот магацин е лоциран во главниот град на Македонија,Скопје. Ние имаме дилерска мрежа низ целата држава составена од околу 40 дилери,во секој град по еден репрезент на нашиот асортиман на резервни делови.
  • Име на контакт лице:Мирко - www.stiringtrejd.com.mk
  • Адреса:Ул Интернационални бригади б.б. реон 80
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023109258
  • Факс #:023116326
  • Локација на мапа:Прикажи  023109258

  корисничка поддршка