00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Количка со специјален алат, 7 фиоки


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:СОДРЖИНА:

  1-ва фиока:комплет клучеви за масло (22 парчиња,алуминиумски делови)
  20x навртки за нафтени филтри;
  1x рачка 1/2 ";
  1x шестоаголен клуч.

  2-ра Фиока:Сет алат за репарација на кочиониот систем.(34 парчиња)
  24x адаптери;
  4x специјални реактивни плочи;
  2x пински удари;
  2x хексадецимални клучеви со издолжени рачки;
  2x алатки за премотување на навој (лево / десно).

  3-та Фиока:Гарнитура за сервисирање при промена на филтер за масло:
  1x клуч 8 x 10мм,
  1x клуч за масло 57-125mm,
  1x клуч за филтер за нафта 69-135mm,
  1x клуч за масло 65-105мм 110-155мм,
  9x квадратни приклучоци
  1x женски плоча патент
  1x триаголник патент
  6x хексадецимални патенти
  1x странична рачка
  4x нарезници за навој
  20x штопни за картер,
  40x бакарни шајбни,подлошки.

  4-та фиока: ударен клуч + патенти (6 парчиња):
  3x 1/2 "ударни приклучоци 17-21мм
  1x крст клуч
  1x пневматски пиштол 1/2 "1356nm
  1x светилка,батерија на полнење 300Lm

  5-та фиока:сет алат, патенти од 108 парчиња :
  1x универзални патрони
  1x ½ "x5 / 16" адаптер за глава
  5x ½ "долги сонди со 12 точки
  17x ½ "метрички приклучоци
  8x ½ "Торкс приклучоци
  2x ½ "приклучници за свеќички
  2x продолжени шипки: 5 "и 10"
  1x Ѕ "универзален спој
  1x 3/8 "женски дел - ½" адаптер за машки делови
  1x ¼ "универзален прескокнувач со исфрлувач на приклучокот
  Главици од шрафцигер со 18x вртежи: PH / PZ /
  HEX / SL / TX
  1x ¼ "рачка за шрафцигер
  1x ¼ "универзален спој
  1x ¼ "слајд рачка
  2x продолжени шипки
  13x ¼ "метрички приклучоци
  8x ¼ "долги сокети
  8x ¼ "торкс приклучоци
  17x глави (8 mm): HEX / SL / PH / PZ / TX
  3x Ален клучеви
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Стиринг Трејд
 • Земја на потекло:Шпанија
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Стиринг Трејд

  • Опис на компанијата:Стиринг Трејд (www.stiringtrejd.com.mk) е една од водечките во регионот главно сконцентрирана на големопродажба на резервни делови за патнички и комерцијални возила. Ние сме официјални застапници на ОРИГИНАЛ БИРТ од Италија,компанија која е една од водечките во производство и дистрибуција на висококвалитетни резервни делови. Ние сме специјализирани за деловите од системот на управување и потпирање и тоа: Попречни рамења,вилушки,јабучици,спони,стабилизатори,држачи за мотор и менувач,држачи за амортизери,чаури за потпирање на шасија,манжетни,главчини за тркала,казанчиња за вода и сервисна галантерија како штопни за масло,стеги и друго. На почетокот на 2009 година го проширивме нашиот асортиман и со сетови за ребераст ремени,затегачи за клинасти и ребрасти ремени и лагери за тркала.Овие производи се од реномираната италијанска комапанија ИМА. Нашиот магацин е лоциран во главниот град на Македонија,Скопје. Ние имаме дилерска мрежа низ целата држава составена од околу 40 дилери,во секој град по еден репрезент на нашиот асортиман на резервни делови.
  • Име на контакт лице:Мирко - www.stiringtrejd.com.mk
  • Адреса:Ул Интернационални бригади б.б. реон 80
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023109258
  • Факс #:023116326
  • Локација на мапа:Прикажи  023109258

  корисничка поддршка