00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Протеински кранч калинка и малина- 7 парчиња

Протеински кранч калинка и малина- 7 парчиња

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1190 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Назив: Бар со вкус на калинка и малинка. Високо-протеински бар, богат со диететски влакна и малку шеќери, со засладувачи и полиоли. Нема додадени шеќери. Без глутен.
  Состав: протеинска мешавина (текстуриран протеин од соја (соја протеин, скроб); млечни протеини; соја протеини (соја лецитин); хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктроза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла (РСПО сертифицирано масло од палмино јадро, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; ароми (соја); путер од какао; какао во прав; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; прав од сок од калинка (0,4%); концентриран прав од сок од брусница (0,4%); парчиња од малинка (0,4%); сол; бои: црвена репка: засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
  Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои обработуваат јадкасти плодови.
  Средни нутритивни вредности на 44гр: енергија 155kcal/646kJ; масти 5,8гр (од кои заситени масни киселини 3,2гр); јаглени хидрати 6,0гр (од кои шеќери 1,5гр; од кои полиоли 2,4гр; од кои скроб 2,1гр); диететски влакна 11,4гр; протеини 15,0гр; сол 0,35гр.

  Индивидуални нутритивни потреби може да бидат поголеми или помали во зависност од пол, години, ниво на физичка активност и други фактори.

  Да не се користи како единствен извор на исхрана.
  Бидете сигурни дека пиете доволно вода во текот на денот.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:ЕУ
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.7 од 5.0 (3 оцени вкупно)
  070/287-777

  корисничка поддршка